Reklama

5 największych kłamstw o miłości, w które uwierzyłeś

Najbardziej przerażające kłamstwa to te, które wkradają się powoli do twojego codziennego życia za pośrednictwem mediów. Te małe kłamstewka są powtarzane w kółko, aż twój umysł w nie uwierzy. Oto pięć takich kłamstw dotyczących miłości, w które prawdopodobnie uwierzyłeś.

W miłości nigdy nie musisz za nic przepraszać

Każdy, kto kiedykolwiek był w zdrowym związku wie, że to całkowita nieprawda. Ten, kto wpadł na to stwierdzenie wie bardzo niewiele o prawdziwej miłości. Dobry związek opiera się na umiejętności rozwiązywania konfliktów. Ci, którzy nie wiedzą, jak radzić sobie z problemami, jak przepraszać za swoje błędy i jak wybaczać przewinienia nie są zdolni do utrzymania kochającego związku. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny. Ani ty, ani twoja druga połowa. Dlatego też błędy będą wam się przytrafiać i będziecie ranić na wzajem swoje uczucia. Jeśli prawdziwie kogoś kochasz zrobisz wszystko, żebyście wyszli cało z każdego kryzysu. Miłość oznacza częste przepraszanie i wybaczanie.

Gdy nie ma iskier, nie ma miłości

To, że nie czujesz już przelatujących między wami iskier i motyli w brzuchu jak kiedyś, nie znaczy ze wasza miłość umarła. To ulotne uczucie to nie miłość, to wytwór miłości. Prawdziwa miłość, to troska o kogoś tak głęboka, że szczęście i dobro tego drugiego człowieka są ważniejsze niż nasze własne.

Początkowe porywy serca są oczywiście ważne w romantycznym związku. Nie popełniaj jednak błędu uznając, że wasza miłość wygasa, kiedy one znikają. Nie poddawaj się tak łatwo. Jeśli miłość straciła blask, nadaj go jej! Spójrz na swój związek i zastanów się, czego w nim brakuje. Popracuj nad tym razem z partnerem i zakochaj się ponownie.

Miłość jest jednorazowego użytku

Przykro to przyznać, ale żyjemy w niezwykle samolubnym świecie. Media wtłoczyły nam do głów przekonanie, że wszystko jest jednorazowe. Jeśli twój telefon się zepsuł, spraw sobie lepszy. Jeśli twoje ubrania nie są na czasie, kup sobie nowe. Jeśli twoje małżeństwo nie jest ziszczeniem twoich marzeń, wyrzuć je i rozejrzyj się za lepszym. To postępowanie godne pożałowania.

Czas się obudzić i uświadomić sobie, że pewne rzeczy są po to, aby trwały. Miłość to nie zabawka, którą można zastąpić nowszym modelem. Prawdziwa miłość jest po to, aby przetrwała wszystko. Nie jest czymś tymczasowym, co można w razie potrzeby wymienić.

Nie ma czegoś takiego jak długo i szczęśliwie

Każdy, kto uwierzył w to kłamstwo prawdopodobnie często kwituje rzeczywistość słowami: “witamy w prawdziwym świecie”. Niestety ten “prawdziwy świat” jest często postrzegany, jako świat bólu, cierpienia, niedoli, a nie szczęśliwych zakończeń. Dlaczego zdecydowaliśmy się, aby nasz “prawdziwy świat” był obrazem negatywnym? Tak, życie jest ciężkie – cięższe niż się spodziewałeś. Prawdopodobnie twoje serce zostało złamane przynajmniej raz. Twoje nadzieje i marzenia zostały zniszczone niezliczoną ilość razy. Bywa ciężko. Ale to nie wszystko, co życie ma ci do zaoferowania.

Pomimo prób, ciągle możesz być szczęśliwy i kochać całym swoim sercem. Nie, twoje życie nie jest bajką. Bajki nie są przecież prawdziwe. Uwierz w to lub nie, ale nie potrzebujesz rycerza na białym koniu, aby żyć długo i szczęśliwie.

Wszystkim, czego potrzebujesz jest miłość

To niezwykle popularne kłamstwo, w które niestety bardzo wielu ludzi wierzy. Sądzą oni, że jeśli masz miłość, nic więcej się nie liczy. To błąd. Miłość jest cudowna, ale nie jest wszystkim, czego potrzebujesz. Jeśli chcesz, aby twój związek przetrwał, potrzebujesz słodkiej przyjaźni, całkowitego zaufania, szacunku, dużej dawki przebaczenia, mnóstwa cierpliwości, skutecznej komunikacji, całkowitego wsparcia i ogromnej ilości śmiechu.

Twój związek nie przetrwa licznych zawirowań życiowych, jeśli będzie oparty jedynie na romantycznych przeżyciach. Jeśli nie sięgnie swoimi korzeniami głębiej, zostanie zmieciony przy najmniejszej burzy. Prawdziwa, głęboka miłość nie ustrzeże nas przed złymi wydarzeniami, ale sprawia, że warto żyć.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama