4 znaki, że znajdujesz się w toksycznym związku

Czasami trudno przyznać się, że ty i twój partner tkwicie w niezdrowej relacji, ale w głębi duszy wiecie, że coś jest nie tak. Pamiętaj, że toksyczne związki zwykle zaczynają się intensywnym zainteresowaniem i z czasem zachowanie przechodzi w lekceważenie i brak szacunku. To sprawia, że taką osobę znacznie trudniej jest odsunąć lub opuścić związek. W takim momencie potrzebujesz się dowiedzieć czy twój związek jest toksyczny lub nie. Oto kilka wskazówek.

Czy czujesz się dobrze w związku?

Odpowiedź na to pytanie pokaże, czy jesteś w dobrym lub złym związku. Jeśli czujesz się świetnie przez większość czasu spędzanego ze swoim partnerem, to oznacza prawdopodobnie dobry związek. Ale jeśli okazuje się, że walka stała się normą, a nie wyjątkiem to znak, że coś jest nie tak.

Czy ubierasz się inaczej niż zwykle?

Jest dopuszczalne, aby zmienić choć trochę swój styl w czasie. Ale jeśli nagle ubierasz się w określony sposób tylko dlatego, że twój partner tak chce, to może być znak, ze jesteś w kontrolowanym związku. To nie znaczy, że powinnaś nosić sukienki bo on je uwielbia. Lecz całkowita zmiana stylu tylko dla twojego partnera nie jest po prostu w porządku.

Jak się czujesz, gdy zobaczysz swego partnera?

Nie mam na myśli motyli w brzuchu przy dłuższej znajomości. Lecz jeśli stale czujesz dyskomfort lub denerwujesz się, gdy go widzisz to może być znak, że jesteś w niezdrowym związku. Pamiętaj, toksycznym relacjom towarzyszy brak zaufania, co często stwarza dyskomfort lub lęk.

Jak często widujesz swoich przyjaciół?

To całkiem normalne, aby spędzać dużo czasu ze swoim partnerem. Ale jeśli nie pamiętasz kiedy ostatnio raz widziałaś się ze swoimi przyjaciółmi, pora się zastanowić nad swoim związkiem. Jeśli uważasz, że twój partner izoluje cię od przyjaciół i rodziny, to powinno skłonić cie do zakończenia takiej relacji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama