Reklama

10 zwrotów, które powinieneś mówić swojej drugiej połowie

Jeśli chcesz zbudować szczęśliwy i trwały związek, nie zapomnij, alby codziennie mówić swojemu życiowemu partnerowi te proste kilka słów:

Tęsknię

Powiedzenie bliskiej osobie, że za nią tęsknisz, choćby przy pomocy smsa lub maila sprawi, że poczuje się potrzebna, chciana i doceniana. Jeśli zostajesz w domu z dziećmi, podczas gdy twój partner jest w pracy, wyślij mu zbiorowe selfie z dzieciakami z dopiskiem „Nie możemy się doczekać Twojego powrotu.”

Jak ci minął dzień?

Powstrzymaj się przed wygłaszaniem od progu monologów o tym, jak okropny miałeś dzień. Nie znaczy to, że nie możesz wyrazić swojego poirytowania, lecz robienie tego bez wzięcia pod uwagę, jak minął dzień twojego partnera jest egocentryczne.

A pamiętasz ten czas, kiedy my…

Wraz z upływem czasu związki mają tendencję do gubienia tej wyjątkowej „iskry”. Przypominanie partnerowi o tych dobrych chwilach spędzonych wspólnie – jak choćby pierwszych wakacjach razem, czy kiedy nakryto was, kiedy uprawialiście seks w windzie w galerii handlowej – pomoże wam pamiętać dlaczego wasz związek jest tak wyjątkowy.

Jak mogę ci pomóc?

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się panikować z rana, bo spóźniasz się do pracy i nie możesz znaleźć kluczy, wiesz, że jest tylko parę rzeczy bardziej stresujących niż zgubienie czegoś ważnego w niewłaściwym czasie. Pomóż swojemu partnerowi w takich momentach pytając w jaki sposób możesz mu pomóc, kiedy wydaje się przytłoczony sytuacją.

Co o tym sądzisz?

Twój związek nie powinien być dyktaturą, lecz demokracją. Pytaj swojego partnera, co myśli o wszystkich podejmowanych decyzjach, dużych czy małych, jak choćby o tym, dokąd macie pojechać na wakacje czy o wychowaniu i edukacji waszych dzieci.

Jesteś taka piękna, jesteś taki przystojny

Jeśli nie prawisz swojemu partnerowi komplementów, skąd będzie wiedział, że jest chciany i doceniany? Powiedz swojemu partnerowi o jego mocnych stronach:

Fizycznych: - „Uwielbiam kiedy się uśmiechasz, bo robią ci się śliczne dołeczki,”

Osobowościowych - „Uwielbiam, jak cierpliwy/mądry, uprzejmy/pewny siebie jesteś, ponieważ sprawia to, że czuję się…,” Smaku i gustu - „ ie mogę przestać patrzeć na twoje pośladki w tych dżinsach” lub „Witaj tygrysku... wyglądasz jak z żurnala w tym garniturze!”

Spotkajmy się po środku

Bardzo łatwo uwierzyć, że ma się 100% racji podczas kłótni, lecz częściej warto zapomnieć o uporze. To, że uważasz, że twój partner się myli, nie znaczy, że trzeba deprecjonować jego uczucia. Odpuść sobie potrzebę bycia zawsze najmądrzejszym i działaj z partnerem jak jedna drużyna.

Przepraszam, miałeś rację

Popełnianie niezamierzonych błędów jest w porządku, tak długo, jak masz w sobie wystarczająco dużo pokory aby powiedzieć, że jest ci przykro i zaakceptować własną odpowiedzialność za błąd. Odmowa przyznania się do błędu może zmienić to, co wydawało się małą sprzeczką w niekończącą się wojnę, która niszczy zaufanie.

Proszę i dziękuję

Powiedz, co bardziej chciałbyś usłyszeć od swojego partnera:

„Wyprowadź psa.”

„Hej kotku, byłbyś tak miły i wyprowadził psa na dwór? Jestem teraz w środku prania, więc bardzo byś mi pomógł. Dzięki.”

Duża różnica, co?

Kocham cię

Bez względu na to, jak długo jesteście razem, gwarantuję, że te dwa słowa nigdy nie tracą swojego znaczenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama