Reklama

10 rad jak przetrwać rozstanie

Szok po rozstaniu może sprawić, że dojście do siebie będzie trwało bardzo długo. Nikt nie wchodzi w związek spodziewając się jego końca, dlatego kiedy ten koniec następuje pojawia się ból, a co gorsza dzieje się tak zupełnie z zaskoczenia. Praktycznie każdy ma za sobą jakieś rozstanie i wszyscy potrafią udzielać świetnych rad jak sobie z nim poradzić, ale kiedy przydarza się właśnie nam jest niewiarygodnie ciężko przez to przejść. Ale chociaż w momencie rozstania trudno w to uwierzyć, te ciężkie chwile uda się przetrwać. Oto dziesięć wskazówek jak sobie to ułatwić:

Nie uciekaj

Pierwszą pokusą pojawiającą się u większości ludzi to uciec i schować się. Nowe otoczenie i czas tylko dla siebie wydają się być świetnym pomysłem, ale zwróć uwagę, że w nowym miejscu wszyscy będą obcy i będziesz zupełnie sama. Prawdopodobnie będziesz tylko siedzieć i rozpamiętywać wszystko, co sprawi, że poczujesz się jeszcze gorzej, więc daj sobie lepiej z tym spokój.

Wyjdź z domu

Dojście do siebie oznacza zamknięcie pewnego rozdziału i podążanie dalej. Będziesz się czuć źle i nie będziesz mieć ochoty na nic, ale pozostanie w domu i przemiana w pustelnika niczemu nie pomogą. Randki może nie są dobrym pomysłem na obecnym etapie, ale wyjście z przyjaciółmi jak najbardziej tak. Kolejną wskazówką po rozstaniu jest więc: nie śpiesz się, ale też nie marnuj czasu.

Nie spodziewaj się poprawy w jeden dzień

Każdy przechodzi swój własny schemat dochodzenia do siebie po rozstaniu, zrób więc to, co sprawdza się w Twoim przypadku. Nie śpiesz się jednak, nie ma nic niezwykłego w fakcie, że zajmie to więcej niż sześć miesięcy. Pamiętaj jednak, aby nie pozwolić, by smutek przysłonił całe twoje życie.

Nie ma powrotu!

Nie pisz do niego smsów, nie dzwoń, nie sprawdzaj nawet jego konta na Facebooku. Próba powrotu do swojego ex to nigdy nie jest dobry pomysł, a zwłaszcza przez pierwsze dwanaście miesięcy po rozstaniu. Czas uleczy rany, a powrót tylko przedłuży ból, niech więc nie kusi cię, aby spróbować.

Staraj się myśleć o przyszłości

Zmiany nigdy nie są łatwe, ale gdy poczujesz się gotowa, zacznij robić plany na przyszłość. Zakończył się tylko jeden z rozdziałów w twoim życiu, zacznij się więc zastanawiać, jak powinny wyglądać kolejne. Na pewno będą świetne!

Poszukaj wsparcia

Kolejną dobrą radą jak przetrwać rozstanie jest poszukanie wsparcia. Nie staraj się poradzić sobie ze swoimi uczuciami samotnie, bo nie jesteś samotna, a inni ludzie wiedzą doskonale jak się czujesz. Spędzaj czas z rodziną oraz przyjaciółmi i słuchaj ich rad. Samo przebywanie z ludźmi, którzy cię kochają, i którzy nigdy cię nie opuszczą napełni cię zupełnie nową siłą.

Unikaj łzawych miłosnych historii

Cokolwiek robisz staraj się unikać smutnych romantycznych filmów i rzewnych ballad. To nie czas żeby wysłuchiwać jak Mariah Carey śpiewa “I Can’t Live (If Living Is without You)”. Zamiast tego, włącz sobie coś w stylu “Gangnam Style”!

Zadbaj o siebie

Kolejną pokusą jest poddanie się i odpuszczenie sobie, dlatego kolejna wskazówka jak przetrwać rozstanie to: nie przestawaj o siebie dbać. Właściwie się odżywiaj, ćwicz tak, jak do tej pory i dbaj o swój wygląd. To powoli pomoże ci odzyskać wiarę w siebie i sprawi, że poczujesz się o wiele lepiej.

Nie staraj się szukać zastępstwa

Pozwól, aby ból wybrzmiał w naturalnym tempie, nie staraj się zamaskować go sztucznym zamiennikiem. Może nim być alkohol, związek na pocieszenie, a nawet przejadanie się. Na dłuższą metę żadne z nich nie przyniesie rezultatu.

Pamiętaj, że z czasem będzie lepiej a ty znowu się zakochasz

Pisaliśmy wcześniej, żeby unikać miłosnych historii, ale w tą jedną powinnaś uwierzyć. Chociaż może ci zając trochę czasu, aby w to uwierzyć, dojdziesz do siebie po tym rozstaniu i znowu się zakochasz. Potrzeba tylko czasu, więc czekaj cierpliwie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama