Reklama

10 najczęstszych powodów, dla których ludzie się rozstają

Nikt nie wchodzi w nowy związek oczekując, że źle się skończy, jednak tak często się zdarza. Niekiedy dzieje się tak dlatego, że kiedy spotykasz się z kimś nowym, możesz przeoczyć różnice, jakie was dzielą. Czasami ludzie się zmieniają lub też odkrywają swoje prawdziwe ja po pewnym czasie. Miłość wówczas może nie wytrzymać takiej próby. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego tak wiele związków kończy się rozstaniem, przeczytaj niniejszy artykuł, w którym poznasz 10 najczęstszych przyczyn końca związku pomiędzy dwojgiem ludzi.

Reklama

Ludzie po prostu się odkochują

Dość często ludzie zrywają związek po prostu dlatego, że nie czują się już zakochani tak jak wcześniej. Taki powód może być szczególnie trudny, gdyż zerwanie nie oznacza tu nienawiści, nikt nie zrobił nic złego i nie ma konkretnej przyczyny takiego stanu rzeczy. Po prostu tak się dzieje. Jest to najczęstszy powód zrywania związku podawany w badaniach szukających przyczyn rozstań.

Finanse

Pieniądze regularnie pojawiają się w czołówce powodów rozstań. Leżą one jednak często u podstaw głębszych spraw, takich jak brak zaufania lub komunikacji. Jednym z głównych powodów zerwania mających związek z pieniędzmi są sytuacje, w których jeden partner kontroluje wydatki drugiego lub też jeden z partnerów traci pieniądze. Jedynym sposobem na uniknięcie zerwania z powodu pieniędzy są rozmowy na ich temat, uzgodnienie sposobów wydawania i uczciwość.

Niewierność

Jak można oczekiwać, niewierność jest zwykle również częstą przyczyną rozstania, zaskakujące jednak, że rzadko podawana jest jako najważniejszy powód. Choć jest to temat szeroko dyskutowany, statystycznie rzadko się zdarza i istnieje jedynie 6% możliwości, że zdarzy się tobie. Dla większości ludzi jednakże zdrada jest niewybaczalna i kiedy się zdarzy, związek się kończy.

Brak zaufania

Nie tylko zdrada powoduje utratę zaufania, ale każda forma kłamstwa czy oszustwa może być powodem zerwania. Średnio jedna trzecia badanych osób twierdzi, że brak zaufania był przyczyną zakończenia związku. Nawet niewielkie kłamstwo może sprawić, że dla drugiej osoby kontynuacja związku jest niemożliwa.

Złe nawyki

Choć być może przeoczyłaś jego obsesję dłubania w nosie z początku waszej znajomości, jego złe zwyczaje w końcu wyjdą na jaw! Kiedy minie miesiąc miodowy i oboje parterów zaczyna zachowywać się bardziej swobodnie, wówczas złe przyzwyczajenia mogą wyjść na światło dzienne, a to może być dla drugiej strony denerwujące. To jeden z najczęstszych powodów zerwania znajomości.

Różnice w dążeniach

Różnice w dążeniach mogą obejmować różne dziedziny życia, ale kiedy cele i ambicje życiowe dwojga ludzi ze sobą nie współgrają, prowadzi to do konfliktów trudnych do złagodzenia. Na przykład on nie ma większych ambicji związanych ze swoją karierą zawodową, kiedy ona jest kobietą zorientowaną na wspinanie się po drabinie kariery. Oczywiście, może być też tak, że jeden z partnerów chce mieć dzieci, podczas gdy drugi ich nie chce. Istnieją sprawy, w których nie da się uzyskać kompromisu i prowadzą one, przynajmniej powinny, prowadzić do rozstania. W przeciwnym razie jedna z osób tworzących związek będzie nieszczęśliwa.

Towarzyska izolacja

To bardziej wyrafinowany sposób na powiedzenie – nie bądź jak bluszcz! Do tej kategorii powodów zerwania zaliczyć możemy sytuację, w której partnerzy nie utrzymują kontaktów z rodziną i przyjaciółmi drugiej strony. Nie mają też żadnego życia towarzyskiego poza związkiem.

Samozadowolenie i nuda

Ten powód przypomina odkochanie się. Następuje wtedy, kiedy oboje ludzi w związku bierze obecność drugiej osoby za oczywistość i związek przestaje przynosić radość. Jeśli jest to powodem rozstania, to naprawdę szkoda, gdyż jest to rzecz, którą można naprawić przy odrobinie wysiłku.

Brak partnerstwa

Partner podejmujący decyzję za oboje, bez konsultacji, jest również częstym powodem rozstania. Związek dwojga ludzi powinien opierać się na partnerstwie i nie powinno być jednej osoby "odpowiedzialnej". Najgorszy przypadek braku partnerstwa mamy wtedy, kiedy jeden z partnerów kontroluje osobowość drugiej osoby. Należy nazwać to po imieniu znęcaniem się i nie powinno się tego tolerować w żadnej postaci.

Co dzieje się w sypialni?

Sprawy związane z życiem intymnym stanowią około 15% przyczyn rozstania. Jeśli brakuje intymności w związku, jest jej zbyt wiele lub jeśli jest zbyt udziwniona! Chociaż warunki udanego życia intymnego będą różne, w zależności od pary, to zgodność w tym zakresie jest bardzo ważnym czynnikiem dobrego związku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama