Reklama

Zdrowotne właściwości herbaty z gujawy

Co ma wspólnego herbata z liści gujawy z odchudzaniem, naturalnymi metodami hamującymi procesy starzenia się skóry, minimalizowaniem ryzyka wystąpienia chorób serca i łagodzeniem niestrawności? Okazuje się, że znacznie więcej niż nam się pozornie wydaje. Po ten zdrowy napój powinniśmy sięgać wyjątkowo chętnie, bo pomoże nam w tych i wielu innych kłopotliwych sytuacjach. Przyjrzyjmy się właściwościom herbaty z liści gujawy nieco bliżej.

Reklama

Herbata z liści gujawy a odchudzanie

Herbata z liści gujawy zapobiega nagłym wzrostom poziomu cukru we krwi, dzięki czemu chroni nas przed nagłymi napadami głodu. Co ciekawe, napój ten nie zawiera żadnych kalorii, dlatego zawsze gdy najdzie nas ochota na zjedzenie czegoś słodkiego, warto przyrządzić herbatę z gujawy i pić ją małym łyczkami, a nieprzeparta chęć na łakocie z pewnością szybko minie.

Herbata z liści gujawy a zdrowie cukrzyków

Herbata z liści gujawy zabezpiecza przed gwałtownymi skokami poziomu cukru we krwi, dlatego jest szczególnie zalecana osobom zmagającym się z cukrzycą i narażonym na ryzyko jej wystąpienia. W Japonii picie tego rodzaju herbaty uważa się za ważny i skuteczny element terapii przeciwcukrzycowej.

Herbata z liści gujawy a niestrawność

Praktycy i zwolennicy medycyny naturalnej zalecają picie herbaty z liści gujawy, gdy dopadnie nas biegunka. Jak to możliwe? Napój ten posiada zdolności antybakteryjne i niszczy bakterie odpowiedzialne za jej wywołanie. Herbata z gujawy pozwala również na powrót układu pokarmowego do normalnego funkcjonowania i zmniejsza nadmiar śluzu.

Herbata z liści gujawy a zły cholesterol

Wyniki badań wskazują, że regularne picie herbaty z liści gujawy może obniżyć poziom złego cholesterolu LDL.

Przeciwutleniacze zawarte w tym napoju zapobiegają utlenianiu się cholesterolu pochodzącego z pożywienia i przedostaniu się go do krwiobiegu. Najlepsze rezultaty uzyskamy, jeśli nawyk picia herbaty z gujawy połączymy ze zdrowym style życia.

Herbata z liści gujawy a ryzyko wystąpienia chorób serca

Picie herbaty z gujawy zapobiega wysokiemu ciśnieniu krwi, dlatego sięgając często po ten napój wydatnie zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób serca, które są jednymi z najczęstszych przyczyn zgonów.

Herbata z liści gujawy a stany chorobowe w jamie ustnej

Herbata z liści gujawy jest niezwykle skuteczna w łagodzeniu wszelkiego rodzaju bólu i obrzęków w jamie ustnej. Jak ją wykorzystać? Wystarczy przygotować napar i ostudzić go do temperatury pokojowej. Stosujemy podobnie jak płukankę 2-3 razy dziennie. Świeże, młode liście gujawy można też przykładać bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsca. Przed zastosowaniem terapii gujawą zawsze jednak należy skonsultować się z dentystą.

Herbata z liści gujawy a wypadanie włosów

Herbata z liści gujawy może być też stosowana zewnętrznie. Kuracja na jej bazie zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Jak ją w tym celu wykorzystać? Po umyciu włosów delikatnie je osusz, a następnie wetrzyj w skórę głowy napar z gujawy. Na koniec wysusz jak zwykle. Na efekty tego prostego zabiegu nie trzeba będzie długo czekać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama