Reklama

Zaskakujące zalety herbaty pokrzywowej

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się dotknąć pokrzywy? Czy potem swędziała cię skóra? To dlatego, że liście pokrzywy są pokryte drobnymi włoskami, które uwalniają podrażniające substancje chemiczne, gdy wchodzą w kontakt ze skórą. To jednak nie znaczy, że powinno się unikać pokrzywy za wszelką cenę. Zaskoczą cię zalety herbaty pokrzywowej!

Reklama

Zapobiega problemom układu moczowego i pęcherza

Pokrzywa ma naturalne działanie moczopędne, które poprawia przepływ płynów w nerkach i pęcherzu, a przez to zapobiega tworzeniu się kamieni na nerkach. Pokrzywa pomaga wymywać toksyny z układu moczowego i wspomaga leki zażywane w celu leczenia infekcji układu moczowego.

Jest naturalnym lekiem na alergię

Pokrzywa zapobiega i leczy alergie sezonowe i ich objawy, takie jak świąd, nieżyt nosa i kichanie. Pokrzywa zmniejsza ilość histaminy produkowanej w organizmie w reakcji na alergeny, a więc lekarze zalecają mrożoną pokrzywę w przypadku uczulenia na żyto.

Zmniejsza krwawienie wewnętrzne

Picie herbaty pokrzywowej zmniejsza krwawienie w macicy, krwawienie z nosa i krwawienie w jelitach, jednak w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek krwawienia najpierw należy skonsultować się z lekarzem, gdyż może to być groźne dla zdrowia. Ponadto herbata pokrzywowa zmniejsza siniaki.

Dba o zdrowie jamy ustnej

Stan twojej jamy ustnej świadczy o twoim ogólnym zdrowiu, a zaniedbywanie higieny jamy ustnej może wpłynąć na twoje zdrowie. Zapalenie dziąseł i kamień nazębny mogą być przyczyną nieświeżego oddechu i bólu. Wykorzystaj napar z pokrzywy do przepłukiwania jamy ustnej, by zapobiec tym problemom.

Tonik dla kobiet

Pokrzywa jest bogata w żelazo i zwalcza anemię. Kobiety w ciąży powinny pić pokrzywę, by zapobiec krwawieniu i wzmocnić płód. Pokrzywa działa również jako środek mlekopędny, czyli wspomaga produkcję mleka u ciężarnych kobiet. Młode kobiety mogą pić pokrzywę, by zapobiec wzdęciom i skurczom towarzyszącym miesiączkom. Pokrzywa zmniejsza włókniaki i reguluje miesiączkę, a także zmniejsza objawy menopauzy poprzez kontrolowanie estrogenu.

Wspomaga trawienie

Picie herbaty pokrzywowej przynosi ulgę w niestrawności, mdłościach, nadmiernych gazach, zapaleniu okrężnicy i nadwrażliwości na gluten. Ponadto zapobiega biegunce, bo zabija robaki i pasożyty w jelitach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama