Reklama

Zalety oleju z nasion marchwi

Olej z nasion marchwi jest znany od wieków. Nie pochodzi jednak z pomarańczowego warzywa o bardzo podobnej nazwie. To zupełnie inna odmiana i w przeciwieństwie do wielu innych olejów z nasion marchwi powstających w procesie maceracji z udziałem nasion słonecznika, olej jest tłoczony na zimno i czysty w 100%. Ten cenny olej ma wiele zalet i zastosowań.

Oczyszcza

Olej z nasion marchwi ma zdolność detoksykacji krwi, tkanek, mięśni i narządów wewnętrznych, takich jak wątroba i nerki. Może zneutralizować nadmiar żółci wydzielanej przez wątrobę. Eliminuje toksyny, takie jak kwas moczowy z krwi, tkanek, mięśni i stawów.

Działa przeciwbakteryjnie

Olej z nasion marchwi potrafi wyleczyć różnego rodzaju infekcje. Jego właściwości antyseptyczne pomagają chronić organizm przed skutkami zakażenia. Jest niezwykle skuteczny w leczeniu ran, wrzodów i innych problemów żołądkowych.

Zdrowa skóra

Korzyści oleju z nasion marchwi dla skóry wynikają głównie z zawartości witaminy A i beta- karotenu. Oba te składniki to antyoksydanty, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami. Ciało ludzkie jest stale bombardowane przez wolne rodniki, które działają na komórki i są odpowiedzialne za uszkodzenia oksydacyjne i stopniowy mechanizm starzenia.

Przeciwzmarszczkowe serum do twarzy

Serum z zastosowaniem oleju z nasion marchwi doskonale pomoże wypełnić głębokie zmarszczki. Do dwóch łyżek oleju z orzechów macadamia lub jojoby dodaj sześć kropel oleju z nasion marchwi i cztery krople olejku z szałwii. Wymieszaj dokładnie i stosuj na twarz tuż przed snem.

Odżywka wzmacniająca włosy

Rozgrzej pól szklanki oleju z marchwi, podziel włosy na sekcje i wetrzyj olej bezpośrednio w skórę głowy. Uważaj, aby się nie poparzyć. Gdy cała głowa jest pokryta olejkiem wykonaj 15 minutowy masaż. Przykryj włosy czepkiem i odczekaj godzinę, by olej mógł zadziałać. Spłucz.

Płyn do mycia twarzy

W małej buteleczce umieść 3 łyżki soku z aloesu, 3 łyżki mydła kastylijskiego w płynie, 3 łyżki oleju słonecznikowego, dodaj kilka kropli oleju z nasion z marchwi, 3 krople olejku z geranium i jedną łyżeczkę gliceryny. Wymieszaj wszystko dokładnie. Używaj na wilgotną twarz, masuj, aż do uzyskania piany. Spłucz ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama