Reklama

Właściwości zdrowotne konwalii majowej

Wygląda bardzo ładnie i każdemu z nas jest znana. Konwalia uprawiana jest niemal w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji Północnej. Posiada wiele właściwości zdrowotnych, o których mało kto wie, a zawarte flawonoidy, kwas jabłkowy i cytrynowy wspomagają nasze zdrowie. Konwalia może by stosowana do leczenia serca, mózgu, a także innych ważnych narządów takich jak nerki. Jednak dla naszego dobra zaleca się stosowanie konwalii pod nadzorem lekarza, który dobierze odpowiednie dawki naturalnego leku. Poniżej znajdziemy kilka korzystnych zastosowań dla naszego zdrowia:

Kontrola ciśnienia tętniczego

Dzięki substancjom zawartym w konwalii istnieje możliwość regulowania poziomu ciśnienia tętniczego. Ustabilizowane ciśnienie ochroni nasze serce przed zbędnym wysiłkiem i obciążeniem, a regularna kontrola ciśnienia pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na wiele chorób układu krążenia.

Szeroka gama związków obecnych w kwiatach konwalii pomaga w obniżeniu ryzyka zawału serca. Działa również jako środek wzmacniający serce i skutecznie zwalcza zatory powstałe w naczyniach krwionośnych.

Praca nerek

Zioło konwalii pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby związane z układem moczowym. Konwalia zapobiega również zatrzymywaniu wody w organizmie, które jest poważnym problemem szczególnie osób starszych. Wspomaga oddawanie moczu. Wywar z kwiatów gotowanych we wrzącej wodzie, może być podawany pacjentom z problemami układu moczowego. Konwalia wspomaga pracę nerek w naturalny sposób i pomaga w częstszym oddawaniu moczu.

Pomaga w depresji

Olejek kwiatowy może być stosowany do nacierania skroni i karku, gdy jesteśmy narażeni na stres. Olejek z konwalii możemy wymieszać z olejkiem lawendowym i delektować się delikatnie kwiatową nutą!

Kwiaty konwalii mogą w skuteczny sposób wzmocnić nasz mózg i usprawnić pamięć. Poprawiają również koncentrację oraz wzmacniają nasz układ nerwowy. Stosowane są również u osób cierpiących na padaczkę i zaburzenia psychiczne.

Złagodzenie bólu

Olej kwiatów konwalii możemy zastosować, gdy mamy problem ciągle powracających stanów zapalnych. Konwalia łagodzi ból towarzyszący zapaleniom.

Olejek zastosujemy również na wysoką gorączkę jeśli chcemy w naturalny sposób obniżyć temperaturę ciała. Idealnie nadaje się do stosowania przez osoby starsze.

Wspomaga trawienie

Zioło konwalii ma właściwości przeczyszczające, które pomaga osobom cierpiącym na zaparcia. Jeśli cierpimy na problemy trawienne, zioło konwalii sprawdzi się idealnie. Jednak należy pamiętać, aby zażyć niewielką ilość zioła z konwalii, ponieważ przedawkowanie może mieć fatalne skutki dla naszego organizmu.

Zdrowe oczy

Olejek z konwalii jest odpowiednim preparatem do oczu. Najczęściej stosowany jest w celu wyleczenia zapalenia spojówek ale możemy zastosować go również w momencie kiedy nasze oczy są podrażnione i wymagają dodatkowej ochrony.

Olejek z kwiatów stosuje się również gdy mamy do czynienia z bliznami po oparzeniach. Regularne stosowanie olejku w szybkim tempie zatuszuje blizny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama