Reklama

Terapia glinką - na co pomoże?

Żyjemy w zanieczyszczonym środowisku. Jemy produkty, które zawierają polepszacze smaku, barwniki i konserwanty. Dodatkowo zatruwamy się sami, gdy sięgamy po używki, głównie alkohol i papierosy. Połączenie tego wszystkiego sprawia, że jesteśmy coraz bardziej podatni na choroby. Na szczęście z pomocą przychodzi nam... glinka, która zawiera wiele substancji ułatwiających wydalanie z organizmu toksycznych związków i poprawiających funkcjonowanie wszystkich organów. Agrilloterapia, czyli leczenie przy zastosowaniu glinki, może być przeprowadzone zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Zatem to samo „sproszkowane błoto” może nam posłużyć do przygotowania napoju, płukanki, okładu, maseczki i kąpieli. To, czy glinka ma kolor biały, zielony, żółty lub czerwony, zależy od minerałów, jakie zawiera. Najbardziej rozpowszechniona jest odmiana zielona i właśnie taka bywa najczęściej stosowana w domowych terapiach.

Reklama

Glinka stosowana wewnętrznie

Przeprowadzenie odtruwania przy zastosowaniu glinki wymaga czasu. Przez trzy tygodnie, na pół godziny przed śniadaniem, należy pić szklankę wody zmieszanej z łyżeczką sproszkowanego błota. „Napój” ten musi być przygotowany wieczorem poprzedniego dnia, bo należy go pić dopiero po odstaniu.

Gdy boli cię gardło, możesz ratować się płukanką przygotowaną na bazie herbatki szałwiowej. Do kubka ciepłej herbatki dosyp łyżeczkę glinki i wypłucz usta tą miksturą. Powtarzaj płukanie kilka razy dziennie.

Glinka stosowana na twarz

By uzyskać maseczkę oczyszczającą i ujędrniającą skórę, zmieszaj jedno surowe białko jajka kurzego z dwiema łyżeczkami glinki. Nałóż otrzymaną masę na twarz i dekolt. Odczekaj, aż poczujesz, że maseczka całkowicie wyschła i spłucz ją ciepłą wodą. Nakładaj maseczkę przynajmniej raz w tygodniu.

Glinka stosowana na ciało

Przygotowanie ożywczego zabiegu na całe ciało rozpocznij od zmieszania szklanki sproszkowanej glinki z połową litra wody. Uzyskaną „pastą” wysmaruj skórę. Po pół godziny umyj ciało najpierw ciepłą, a następnie zimną wodą. Taki glinkowy seans odżywi skórę, wygładzi ją oraz ujędrni. Ponadto ta terapia zastosowana na brzuch, uda i pośladki zmniejsza widoczność cellulitu.

Podobne efekty przyniesie także kąpiel glinkowa. Przygotowanie jej nie jest skomplikowane, sprowadza się bowiem do tego, że szklankę sproszkowanej glinki należy rozpuścić w wodzie napuszczonej do wanny. Moczenie w takiej kąpieli powinno trwać około dwudziestu minut.

Wskazówki

* Napary ziołowe mogą stać się bazą do rozpuszczania glinki. Najczęściej zaparza się szałwię i dziurawiec.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama