Reklama

Szokujące korzyści zdrowotne medycznej marihuany

Medyczna marihuana do niedawna była tematem tabu, którego raczej nikt o zdrowych zmysłach nawet nie poruszał. Może dlatego, że kilkanaście lat temu nie znano działania medycznej marihuany na organizm, ponieważ opierano się tylko na działaniu psychoaktywnym marihuany. Dziś, coraz więcej osób korzysta z medycznej marihuany i chwali sobie jej działanie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką dawkę leku zastosujemy. Powinno się używać takiej dawki medycznej marihuany, która zapewnia jak najmniejszą ilość efektów ubocznych.

Reklama

Coraz częściej stosuje się medyczną marihuanę, aby wyleczyć osoby chore na raka, dlatego że, marihuana jest o wiele zdrowsza niż chemioterapia. Ludzie chorzy na padaczkę, autyzm, ADHD, Parkinsona, Alzheimera oraz wiele innych chorób korzystają z leku i są pod wrażeniem tego, że tak skutecznie pomaga leczyć choroby! Jakie są jeszcze niesamowite korzyści medycznej marihuany i w jakim celu się ją stosuje?

Pomaga w walce z rakiem

Nie od dziś wiadomo, że medyczna marihuana może pomóc w walce w nowotworem. Wiele osób wyleczyło się w ten sposób, bo w porę zaczęli przyjmować odpowiednie dawki leku. Specjalny związek, który jest zawarty w medycznej marihuanie spowalnia rozrost komórek nowotworowych, dzięki czemu choroba nie postępuje i nie atakuje innych narządów w ciele człowieka. Marihuana spowalnia rozrost guza mózgu, raka piersi oraz płuc i przynosi wspaniałe rezultaty!

Łagodzi ból

Medyczna marihuana stosowana jest u osób, które cierpią z powodu przewlekłego bólu powodowanego występującym schorzeniem. Aktywne składniki marihuany, czyli THC oraz CBD pomagają zmniejszyć ból. Jest to świetny sposób, aby pomóc osobie, która przyjmuje silne leki przeciwbólowe i dalej nie odczuwa różnicy. Medyczna marihuana sprawdzi się również u osób, które nie mogą brać leków przeciwbólowych, ponieważ kolidują one z przyjmowanymi lekarstwami.

Hamuje drgawki

Medyczna marihuana pozwala ograniczyć napady padaczki o ponad połowę! W niektórych przypadkach lek może całkowicie uwolnić człowieka od problemu, dlatego też wiele osób z padaczką sięga po medyczną marihuanę. Chorzy cierpiący z powodu choroby Parkinsona czy właśnie mający drgawki odczuwają znaczną poprawę, jeśli chodzi o częstotliwość ataków. U większości ludzi ataki przechodzą z dnia na dzień, a odpowiednia dawka leku nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Pomaga chorym na anoreksję

Kto by pomyślał, że medyczna marihuana może pomóc ludziom cierpiącym na anoreksję? A jednak! Od pewnego czasu medyczna marihuana jest podawana osobom cierpiącym z powodu anoreksji. Apetyt pojawia się przez THC – związek występujący w marihuanie, który wzmaga apetyt. Kapsułki z THC używane są również w przypadku osób chorych na raka oraz nosicieli wirusa HIV.

Leczy jaskrę

Jaskra jest to choroba, a raczej schorzenie oczu, które bez leczenia prowadzi do uszkodzenia wzroku, a w najgorszym wypadku do ślepoty. Według badania przeprowadzonego na jednej z ochotniczek, która chorowała na jaskrę zauważono, że po pewnym czasie choroba zaczyna się cofać! Oznacza to, że regularne przyjmowanie odpowiedniej dawki medycznej marihuany pozwala całkowicie zlikwidować jaskrę!

Spowalnia chorobę Alzheimera

Wiele osób było przeciwnym stosowaniu medycznej marihuany u osób, które cierpią na Alzheimera, jednak jej pozytywne działanie jest niepodważalne! Medyczna marihuana skutecznie spowalnia rozwój choroby. To dlatego, że roślina jest odpowiedzialna za prawidłowe działanie komórek mózgowych.

Pozwala lepiej spać

To, że marihuana pozwala lepiej spać nie jest nowością, jednak przedawkowanie leku może powodować efekty uboczne w postaci bólu głowy i nudności. Medyczna marihuana świetnie sprawdzi się jako lekarstwo na bezsenności. Oczywiście chodzi o długotrwałe zaburzenia snu, a nie o jednorazowy incydent. Osoby cierpiące na depresję często mają problemy z zaśnięciem. Dzięki medycznej marihuanie problemy z bezsennością będą już przeszłością!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama