Reklama

Sok z surowego czosnku: Siedem zalet

Walory smakowe i rozliczne właściwości zdrowotne czosnku sprawiły, że zyskał ogromną popularność na całym świecie. Zwykło się go określać naturalnym antybiotykiem, bo skutecznie likwiduje wszelkie dolegliwości związane z infekcjami i przeziębieniem. Pomaga między innymi zwalczyć ból gardła oraz uporczywy kaszel i w znaczącym stopniu wzmocnić nasz układ immunologiczny. Z kolei wyciśnięty z surowego czosnku sok wymieszany z miodem i wodą zalecany jest przede wszystkim astmatykom. Eliminuje też przyczyny wypadania włosów, pojawiania się wyprysków i trądziku, łagodzi ból po ukąszeniach owadów oraz korzystnie wpływa na regulację płodności u kobiet. Sprawdź, w jakich jeszcze dolegliwościach pomoże ci sok z surowego czosnku i jak go przyrządzić.

Sok z surowego czosnku na infekcje

Sok wyciśnięty z surowego czosnku zmieszany z miodem i wodą pomaga złagodzić rozmaite dolegliwości związane z astmą, a połączony z sokiem z granatów skutecznie zwalcza wszelkie infekcje i wydatnie wzmacnia nasz układ immunologiczny. Jeśli z kolei dodasz go do ciepłej wody, pozbędziesz się uporczywego kaszlu i bólu gardła.

Sok z surowego czosnku na wypadanie włosów

Sok z czosnku może również zahamować proces wypadania włosów. Wystarczy, że nałożysz jego niewielką ilość na łysiejące miejsca i pozostawisz do wchłonięcia. Czynność powtarzaj kilka razy. Jeśli wmasujesz go w skórę, złagodzisz także ból spowodowany ukąszeniami owadów i zmniejszysz obrzęk. Substancja ta sprawdza się także jako lek przeciwtrądzikowy. Wystarczy, że umieścisz niewielką ilość na skórze i pozostawisz na około pięć minut, a następnie zmyjesz.

Co więcej, praktyka pokazała, że picie soku z surowego czosnku połączonego z mlekiem kokosowym lub migdałowym może także regulować płodność u kobiet.

Jak przygotować sok z surowego czosnku?

Do przygotowania potrzebne są: czosnek, filtr identyczny jak do ekspresu do kawy, robot kuchenny, sitko o małych oczkach i łyżka.

Sposób przyrządzania:

1. Najpierw obieramy czosnek.

2. Następnie wkładamy go do robota kuchennego i mieszamy aż do uzyskania konsystencji mokrej pasty.

3. Pastę przekładamy na sitko umieszczone nad miską w celu odfiltrowania soku.

4. Przepuszczamy wszystko przez filtr.

5. Sok przelewamy do butelki i umieszczamy ją w lodówce

Różne sposoby spożywania soku czosnkowego:

Sok z surowego czosnku możemy pić bezpośrednio. Wystarczy dodać niewielką jego ilość do wody, by zmniejszyć jego stężenie. Zbyt duże może powodować podrażnienia układu pokarmowego, wywoływać zgagę oraz stanowczo obciążyć wątrobę i nerki. Sok z czosnku warto również łączyć z warzywami, owocami, zielonymi sokami, koktajlami, zupami czy sałatkami. Sprawdza się naprawdę wyśmienicie, podobnie jak dodany do ziół i wykorzystany do kropienia kawałków pieczywa.

Jak zapobiegać nieprzyjemnemu oddechowi po spożyciu czosnku?

Jeśli martwisz się nieprzyjemnym oddechem wywołanym spożywaniem czosnku, w kłopotliwej sytuacji pomogą ci:

- Zielona herbata

- Zielona pietruszka

- Szpinak

- Sok z cytryny lub szklanka wody z cytryną

- Surowe jabłka

Skoro już wiesz, jak duże korzyści płyną ze spożywania soku z czosnku oraz jak łatwo go przygotować, nadszedł czas, aby go spróbować. Twoje ciało bez wątpienia będzie ci wdzięczne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama