Reklama

Sok z ananasa jest 5 razy skuteczniejszy na kaszel niż leki

Czy słyszałeś kiedykolwiek o tym, że picie soku z ananasa może wyleczyć kaszel? To działa. Oprócz ogromnych ilości witaminy C, jaką zawiera ananas, posiada on także bromelinę – enzym o silnych właściwościach antybakteryjnych. Ta kombinacja mikroelementów pomaga zwalczać przeziębienia i zabija wszelkie bakterie, włączając te, które znajdują się w naszym gardle. Naukowcy udowodnili, że naturalny wyciąg z ananasa pomaga pozbyć się wydzieliny 5 razy skuteczniej, niż chemiczne preparaty.

Na jaki rodzaj kaszlu to działa?

Sok ananasowy jest w stanie wyleczyć wiele różnych rodzajów natarczywego kaszlu, zakładając, że nie kryje się za nim żadna poważniejsza choroba, jak np. zapalenie płuc. Jeśli cierpisz na kaszel, odstaw pełen chemii syrop z apteki i zamiast niego wylecz się sokiem z ananasa. Jest on tańszy, zdrowszy a także dużo lepiej smakuje.

Jak to działa?

Pomijając zdrowe mikroelementy znajdujące się w soku z ananasa, jest on w stanie oczyścić gardło ze szkodliwej, zalegającej wydzieliny. Pamiętaj, że gęsty i uparty śluz zalegający w drogach oddechowych i zatokach może doprowadzić do wielu chorób, między innymi przewlekłego kaszlu, chrapania oraz bolesnych infekcji.

W 2010 roku amerykańscy naukowcy podjęli próbę znalezienia skutecznego lekarstwa dla osób chorych na gruźlicę, chorobę wywołaną przez bakterie. W trakcie badań odkryli oni, że mikstura ze świeżych ananasów, papryki, soli i miodu pomaga skutecznie oczyszczać drogi oddechowe z wydzieliny i przynosi ulgę w silnych bólach gardła.

Zrobienie własnego soku z ananasa jest dużo lepszym rozwiązaniem niż kupowanie go w sklepie. Oferowane w sklepach produkty często zawierają w sobie domieszkę niezdrowych elementów, takich jak cukier czy syrop glukozowo-fruktozowy. Tworząc syrop samodzielnie pamiętaj, by nie dodawać cukru i wciskać świeże owoce. Poniżej znajduje się receptura, która uwolni cię od kaszlu.

Będziesz potrzebować:

kubek świeżego soku ananasowego

¼ kubka soku z cytryny

garść imbiru (około 100 gramów)

łyżkę stołową świeżego miodu

pół łyżeczki papryczki cayenne

Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki i pij około ¼ kubka dwa do trzech razy dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama