Reklama

Siemię lniane: Najlepsza kuracja dla jelit

Siemię lniane nie bez przyczyny zaliczane jest do grona superfoods. Znajduje szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej, kosmetyce i w kuchni. Jego właściwości zdrowotne i wartości odżywcze powinny docenić zwłaszcza osoby zmagające się z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Doskonale wpływa na jelita i eliminuje problemy z zaparciami. Ponadto chroni przed nowotworami i obniża poziom cholesterolu we krwi. Jak stosować siemię lniane? Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziecie poniżej.

Siemię lniane a jelita

Siemię lniane stanowi bardzo bogate źródło błonnika i pektyn. Dzięki takiej zawartości stymuluje do działania jelito grube i ułatwia wypróżnianie. Co więcej, chroni też śluzówkę całego przewodu pokarmowego. Kuracja siemieniem lnianym jest bardzo prosta. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Jak najlepiej wykorzystać siemię lniane?

Dwie łyżeczki nasion siemienia lnianego zalej szklanką ciepłej wody i po kilkunastu minutach wypij. Łyżeczkę zmielonych nasion lnu można też dodać do ulubionych napojów i potraw.

Co o stosowaniu siemienia lnianego mówią zielarze?

Stosując kurację, można również sięgnąć po kuracje znanych zielarzy. Jakieś konkrety? Wystarczy, że dwie łyżki nasion zalejemy 1,5 szklanką wody. Gotujemy na małym ogniu przez około dziesięć minut. Od razu przecedzamy. Dzięki temu prostemu zabiegowi śluz łatwo oddzieli się od nasion. Gdy zgęstnieje, będzie to znacznie trudniejsze. Aby wzmocnić smak, możemy dodać łyżkę soku z dzikiej róży albo czarnego bzu.

Jaka często aplikować napar?

Optymalnym rozwiązaniem będzie picie naparu po pół szklanki co najmniej dwa razy dziennie, najlepiej między posiłkami.

Siemię lniane jako składnik preparatów

Często siemię lniane jest składnikiem gotowych preparatów błonnikowych (przykładowo błonnik oraz żywe kultury bakterii). Warto zażywać je dwa razy dziennie, tj. przed śniadaniem i kolacją. Wystarczy wsypać czubatą łyżeczkę do szklanki chłodnej wody i wypić. Dodatkowo popić jeszcze szklanką wody. Możemy też łyżeczkę proszku dodać do jogurtu, zupy lub sałatki.

Najlepsza kuracja oczyszczająca jelita

Śniadanie składające się z siemienia lnianego i kefiru to najlepsza kuracja oczyszczająca jelita. Powinna trwać trzy tygodnie, a cotygodniowe porcje powinny być stopniowo zwiększane. W tym czasie należy też pić dużo wody, co najmniej dwa litry dziennie.

Tydzień I 1 łyżka siemienia lnianego + 100 ml kefiru

Tydzień II 2 łyżki siemienia lnianego + 100 ml kefiru

Tydzień III 3 łyżki siemienia lnianego + 150 ml kefiru

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama