Reklama

Rdest japoński: Naturalny lek na boreliozę i nie tylko

Rdest japoński to bardzo popularna roślina, ale głównie w krajach Dalekiego Wschodu. W Europie jego uprawa jest zakazana ze względu na szkodliwe działanie dla środowiska. Okazuje się - paradoksalnie - że rdest japoński ma fenomenalny wpływ na ludzki organizm. Usprawnia jego pracę, przeciwdziała wielu chorobom, w tym nowotworom, a co najciekawsze, jest jedną z niewielu naturalnych roślin leczących boreliozę. W Polsce można go kupić w różnej postaci. Warto, ponieważ wykazuje fenomenalne właściwości. My przybliżamy te najważniejsze.

Rdest japoński

Rdest japoński to bylina osiągająca nawet do pięciu metrów wysokości. Wyglądem może przypominać pędy bambusa. Gdzie można spotkać tę oryginalną roślinę? Głównie w krajach Dalekiego Wschodu – Chinach, Tajwanie, Japonii czy Korei. W większości krajów europejskich uprawa rdestu jest zabroniona ze względu na fakt, że jest to gatunek inwazyjny i stanowiący zagrożenie dla środowiska naturalnego. Rdest, mimo charakteru pasożytniczego, wykazuje niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie, a to za sprawą cennych składników odżywczych. Poza wieloma witaminami i minerałami, rdest zawiera potrzebne naszemu organizmowi kwasy: galusowy, kumarowy i protokatechowy. Wzmacniają one jego odporność i usprawniają ogólne funkcjonowanie. A jak konkretnie rdest wpływa na nasze zdrowie?

Właściwości rdestu japońskiego

Rdest japoński ma naprawdę sporo właściwości. Wykazano, że działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Dzięki wysokiemu stężeniu resweratrolu rdest japoński chroni organizm przed rozwojem przewlekłych chorób, w tym nowotworów. Ponadto, działa antyalergicznie, obniża cholesterol i przeciwdziała chorobie Alzheimera. Wykazano również, że regularnie pity napar z rdestu japońskiego zabija istniejące już komórki rakowe. Można zatem uznać, że rdest japoński działa antynowotworowo, a także wspomaga leczenie raka.

Rdest oczyszcza również organizm z toksyn i szkodliwych substancji, a także uzupełnia wartości odżywcze utracone między innymi w wyniku wysiłku fizycznego. Jednak roślina ta zyskała popularność dzięki innej właściwości. Otóż rdest japoński leczy boreliozę. Udowodniono to w wielu badaniach naukowych. Leki na bazie rdestu japońskiego łagodzą objawy boreliozy, a także hamują jej rozwój. Warto zaopatrzyć swoją apteczkę w tę cenną roślinę.

Jak stosować rdest?

Obecnie rdest można kupić w formie tabletek i suszu. Na bazie suszu najlepiej przygotować leczniczą herbatkę i pić ją regularnie. Z kolei tabletki należy zażywać zgodnie z zalecaniami zamieszczonymi w ulotce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama