Reklama

Przepis na olej z kwiatami dziewanny

Dziewanna od wieków wykorzystywana jest ze względu na swoje lecznicze właściwości. Składniki, dzięki którym działa ona jak lekarstwo, znajdują się zarówno w korzeniach, liściach, jak i kwiatach. Amerykanie używają jej do łagodzenia objawów w chorobach dróg oddechowych takich jak zapalenie oskrzeli, astma, alergie, angina czy kaszel. Ze względu na właściwości przeciwzapalne, dziewanna jest skutecznym środkiem w łagodzeniu objawów stanów zapalnych. Wykorzystuje się ją nawet do leczenia gruźlicy, gdyż hamuje działanie bakterii będących przyczyną jej rozwoju.

Przygotuj pojemnik: Napełnij słoik w 2/3 – 3/4 na wpół wysuszonymi kwiatami dziewanny (na wpół wysuszone oznacza pozostawienie ich w ciepłym miejscu na około 30 minut, aby odparowało z nich trochę wody).

Przygotuj mieszankę: Wylej wybrany olej (ja lubię oliwę z oliwek) na kwiaty aż do zupełnego ich zakrycia i tak, by pojemnik był pełen. Mocno zakręć zakrętkę słoika. Tak przygotowaną mieszankę postaw w ciepłym, nasłonecznionym miejscu do naciągnięcia na dwa do czterech tygodni.

Przecedź olej: Teraz, kiedy nasz olej jest już gotowy, wystarczy przecedzić kwiaty za pomocą gazy (lub starego T-shirtu). Otrzymany płyn można stosować jak lekarstwo.

Stosowanie: Przy użyciu zakraplacza wlej 2-3 krople oleju z kwiatami dziewanny do kanału ucha. Powtarzaj dwa razy dziennie aż do uzyskania rezultatu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama