Reklama

Przepis na dwie nalewki, które pomogą ci zasnąć

Nie ma nic gorszego, niż długie bezsenne godziny, krótki przerywany i niespokojny sen. To także wizja kolejnego dnia, przez który trzeba będzie przebrnąć mimo tego, że nie masz energii, a zmęczenie nie opuszcza cię ani na chwilę. W takiej sytuacji warto pomóc sobie lub swoim bliskim naturalnymi środkami, które zapewnią spokojny sen. Oto przepisy na dwie nalewki, po które możesz sięgnąć zawsze, kiedy nie będziesz mogła wpaść w objęcia Morfeusza.

Reklama

O smaku lukrecji i rumianku

Ta łagodna mieszanka o smaku lukrecji zawiera trzy uspokajające zioła: kocimiętkę, rumianek i lawendę.

3 łyżki kocimiętki

4 łyżki kwiatów rumianku

3 łyżki kwiatów lawendy

1 łyżeczka korzenia lukrecji

1/2 szklanki wrzącej wody

1 szklanka spożywczej gliceryny

O smaku hibiskusa

Ta aromatyczna, lekko owocowa mieszanka jest nie tylko efektywna, ale ma także piękny, rubinowy kolor.

2 łyżki kwiatów hibiskusa

1 łyżka kwiatów lawendy

3 łyżki kocimiętki

3 łyżki rumianku

2 łyżki passiflory (męczennicy)

1/2 szklanki wody

1 szklanka spożywczej gliceryny

Wskazówki

Wsyp zioła do naczynia z pokrywą, na przykład do słoika. Wlej wrzącą wodą i upchnij zioła na dół naczynia łyżką tak, aby wszystkie były lekko wilgotne. Dodaj glicerynę. Zakręć naczynie, a następnie umieść je w wolnowarze, który został wyłożony ręcznikiem do naczyń. Wlej tyle wody, aby słoik był zanurzony do połowy, zacznij gotować pod przykryciem. Odstaw na 18-24 godzin. Kilka razy dziennie wyjmij słoik z wolnowaru i wstrząśnij nim, aby uwolnić dobroczynne właściwości z ziół. Nalewkę możesz przechowywać od 12 do 24 miesięcy.

Stosowanie:

Stosuj objętość 1 lub 2 kroplomierzy dla starszych dzieci (w wieku 5-7 lat), połowę kroplomierza dla małych dzieci, a dla osób dorosłych 3-4 pełne kroplomierze. Nalewkę możesz rozcieńczyć w wodzie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama