Reklama

Przepis na domowe plastry oczyszczające z toksyn

Plastry na stopy oczyszczające organizm z toksyn zostały wynalezione w Japonii. To specjalne plastry, które nakleja się na stopy wieczorem przed położeniem się spać. Rano, po usunięciu plastrów, można zauważyć na nich szkodliwe substancje wydalone z organizmu. Mają one postać ciemnych śladów na plastrach.

Plastry nakleja się na stopy, ponieważ wspierają one właściwy przepływ krwi oraz limfy. Siedzący tryb życia, który większość z nas prowadzi zakłóca cyrkulację w stopach, dolnych częściach nóg oraz w okolicy kostek.

Korzyści wynikające ze stosowania plastrów usuwających toksyny polegają na złagodzeniu bólu stawów, zmęczenia oraz redukcji bólu głowy. Można kupić gotowe plastry tego typu, lub wykonać je samodzielnie w domu.

Potrzebne rzeczy:

Czosnek

Cebula

Woda z kranu

Skarpety bawełniane

Kompresy samoprzylepne

Sposób wykonania:

Pokrój cebulę i czosnek na bardzo małe kawałki. Odłóż je na bok.

Wlej wodę z kranu do garnka i postaw na włączonej płytce. Wrzuć posiekane wcześniej cebulę i czosnek do gotującej się wody. Poczekaj 10 minut. Po upływie tego czasu wyłącz płytkę i poczekaj około 20 minut aż woda wystygnie. Następnie nałóż otrzymaną miksturę na samoprzylepne kompresy tak, aby nią nasiąkły.

Przyłóż kompresy do stóp. Załóż na wierzch skarpety, aby je zabezpieczyć. Rano po obudzeniu się usuń kompresy ze stóp i wyrzuć je.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama