Reklama

Pięć prostych ćwiczeń stóp, które złagodzą ból stawów

Często doskwiera ci ból stawów i kości, szczególnie w rejonach pleców, bioder i kolan? To wyjątkowo dokuczliwy problem, który zapewne utrudnia ci wykonywanie najprostszych czynności. Zamiast środków przeciwbólowych, wybierz aktywność fizyczną, która złagodzi ból i poprawi krążenie krwi. Przygotowaliśmy dla ciebie pięć prostych ćwiczeń stóp, które skutecznie złagodzą ból stawów i kości, a szczególnie pleców, bioder i kolan.

Reklama

1. Rozgrzewka

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, nasze stopy potrzebują solidnej rozgrzewki. Twoje stopy zawierają mięśnie, podobnie jak cała reszta ciała. Są zatem narażone na zakwasy i przetrenowanie.

Jak wykonać prawidłowo rozgrzewkę stóp?

Stań prosto i lekko ugnij kolana. Jeśli czujesz dyskomfort i ból w kolanach, nie wykonuj na siłę tej pozycji. Postaraj się ją utrzymać licząc do trzech, a następnie wróć do pozycji podstawowej. Wykonaj 10 powtórzeń ćwiczenia. Jeden zestaw takiego ćwiczenia należy wykonywać 10 razy dziennie. Śniadanie, obiad, kolacja, kąpiel i poranna toaleta to momenty, które powinny ci o tym przypomnieć.

2. Chodzenie na palcach

To bardzo proste i bardzo skuteczne ćwiczenie, które poprawi krążenie, wzmocni mięśnie nóg i złagodzi dolegliwości bólowe kręgosłupa. Jak go wykonać? Stań na palcach i chodź bez przerwy przed 20 sekund. Zatrzymaj się, odpocznij 10 sekund i powtórz ćwiczenie. Wykonaj pięć powtórzeń ćwiczenia. W całości powinno trwać nie mniej niż 120 sekund.

3. Krążenie kostek

To ćwiczenie ma na celu wzmocnić kostki i poprawić krążenie krwi w nogach. Regularnie wykonywane pozwoli pozbyć się bólu w kolanach i w biodrach. Tego rodzaju ćwiczenia często stosują tancerze i sportowcy, by zapewnić sobie odpowiednią elastyczność stóp i nóg. Zapewniamy, że to ćwiczenie skutecznie usunie dyskomfort spowodowany bólem stawów.

Jak wykonać to ćwiczenie?

Ćwiczenia można wykonywać na dwa sposoby. Na przykład w pozycji leżącej na placach. Podnieś jedną nogę do góry i rozpocznij krążenie kostkami. Powinno trwać około 10 sekund. Następnie wróć do pozycji startowej. Wykonaj to samo ćwiczenie drugą nogą.

Istnieje jeszcze inny sposób na to ćwiczenie. Usiądź na podłodze i wyciągnij nogi przed siebie. Następnie wykonuj krążenie kostkami równocześnie w obydwu stopach.

4. Ćwiczenia z oporem

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujesz sprężystego gadżetu, który będzie powodował opór. Możesz kupić go w sklepach dla sportowców. Ćwiczenia z oporem to świetny sposób na wzmocnienie mięśni w nogach i poprawę krążenia krwi. Tego rodzaju gadżety przydają się również do innych ćwiczeń, dlatego nie będziesz żałował tej inwestycji.

Jak wykonać ćwiczenie?

Stań przy krześle. Umocuj jedną część sprężystego gadżetu do nogi, a drugą do krzesła. Następnie przesuń nogę do tyłu, aż poczujesz opór, który nie będzie powodował dyskomfortu. Utrzymaj taką pozycję przez pięć sekund, a następnie rozluźnij ciało. Wykonaj co najmniej 25 powtórzeń ćwiczenia.

5. Podnoszenie ołówka

To szybkie, proste i bardzo skuteczne ćwiczenie! Na czym polega? Już tłumaczymy!

Ćwiczenie to należy wykonywać na boso, więc na początek zdejmij skarpetki lub rajstopy. Połóż ołówek na podłodze, a następnie staraj się podnieść go palcami stopy. Kiedy uda ci się go uchwycić, utrzymaj ołówek przed 10 sekund w powietrzu, a następnie go wypuść. Należy wykonywać po pięć powtórzeń ćwiczenia na każdą stopę, od dwóch do trzech razy dziennie.

Taki rodzaj ćwiczenia poprawi krążenie krwi i rozluźni spięte mięśnie. W konsekwencji, uśmierzy ból stawów i kości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama