Reklama

Palona szałwia na oczyszczenie powietrza i poprawę twojego zdrowia

Niezależnie od tego, czy mamy lato, jesień, zimę czy wiosnę, dobrym rozwiązaniem jest oczyszczanie domowego powietrza z wszelkich zarazków i innych szkodliwych substancji, którymi nie chcesz oddychać i przed którymi chcesz ochronić swoją rodzinę. Wspaniałym rozwiązaniem na oczyszczenie domowego powietrza jest palona szałwia. Ten sposób jest praktykowany od setek lat, ale wielu ludzi uważa go za nieskuteczny. Jednak najnowsze badania wskazują, że palona szałwia rzeczywiście jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze z bakterii.

Reklama

Jak działa palona szałwia?

Badania wskazują, że palona szałwia usuwa 94% bakterii z powietrza. Kiedy powietrze było badane następnego dnia, wciąż było ono czyste. Najlepszym sposobem na użycie szałwii jest zrobienie z niej wiązki. Należy wziąć garść suchej szałwii a potem dokładnie ją ze sobą skręcić. Po tej czynności wiązkę należy z jednej strony podpalić i lekko wymachiwać nią na różne strony. W rezultacie powstaje dym, który jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze w całym domu.

W przeciwieństwie do chemicznych oczyszczaczy powietrza, szałwia jest w stu procentach naturalna i nie zawiera szkodliwych związków chemicznych. Nie wywoła ona także reakcji alergicznych u wrażliwych osób. Posiada także wspaniały zapach. Badania dowodzą, że dym jest w stanie oczyścić powietrze w ciągu godziny. Możesz także używać jej dłużej. Jeśli nie chcesz samemu skręcać wiązek z szałwii istnieje możliwość zakupu gotowych.

Dlaczego oczyszczanie powietrza jest ważne?

Istnieje wiele powodów, dlaczego powietrze w domu powinno być czyste. Jednym z nich jest troska o zdrowie. Zanieczyszczone powietrze może spowodować między innymi: astmę, kaszel, infekcje dróg oddechowych, bóle głowy, drgawki, przemęczenie, raka płuc, problemy z sercem.

Nie należy jednak panikować! Wyżej wymienione problemy wiążą się z długotrwałą ekspozycją na zanieczyszczone powietrze. Jednakże, niektóre z chorób twoich lub twojej rodziny mogą wiązać się z zatrutym powietrzem. Palona szałwia jest naturalnym rozwiązaniem problemu, a dzięki używaniu jej możesz przestać obawiać się chorób.

Gdzie mogę kupić wiązki szałwii?

Wiązki szałwii są dostępne w sklepach z naturalnym pożywieniem lub z olejkami zapachowymi.

Ile suchej szałwii powinienem użyć za każdym razem?

Powinieneś używać około garści szałwii. Aby dokładnie wymierzyć ilość, posłuż się makaronem. Weź w garść tyle ile jesteś w stanie swobodnie utrzymać, tak, aby nie wypadł. Taka sama ilość szałwii będzie idealna.

Czy jest to bezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci?

Palona szałwia jest produktem bezpiecznym. Zwierzęta nie powinny natomiast przebywać z pomieszczeniu, w którym aktualnie palona jest szałwia, ponieważ mają one wrażliwszy węch. Nie jest jednak szkodliwy dla ich zdrowia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama