Reklama

Olejek eukaliptusowy na przeziębienie oraz bóle stawów i mięśni

Olejek eukaliptusowy jako pierwsi docenili Aborygeni, którzy wykorzystywali go do leczenia rozmaitych ran oraz urazów. Obecnie jego sława z dnia na dzień rośnie, a zastosowanie obejmuje nie tylko branżę farmaceutyczną, ale i kosmetyczną. Okazuje się, że ten naturalny preparat potrafi nas wybawić z opresji w wielu kłopotliwych sytuacjach. Pomoże zminimalizować dokuczliwe dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, jak i złagodzić uporczywe bóle mięśni i stawów. Przyjrzymy się właściwościom i zastosowaniom olejku eukaliptusowego bliżej, bo naprawdę warto.

Olejek eukaliptusowy a grypa i przeziębienie

Olejek eukaliptusowy doskonale sprawdzi się w roli detoksykanta i naturalnego środka pomagającego pokonać przeziębienie i towarzyszące mu dokuczliwe objawy. Jak go zastosować? Wystarczy dodać kilka kropel specyfiku do dyfuzora tuż przed snem. To wzmocni oddziaływanie preparatu i wydłuży jego reakcję z organizmem na całą noc.

Olejek eukaliptusowy a czyste dłonie

Często zdarza się, że pozostawanie poza domem uniemożliwia nam odpowiednią dbałość o higienę rąk. Jeśli nie mamy możliwości, żeby umyć je nad umywalką, warto wykorzystać właściwości zdrowotne olejku eukaliptusowego. Doskonale sprawdzi się w roli preparatu oczyszczającego. Wystarczy, że zastosujesz go podobnie jak mydło w płynie. Na efekty nie będzie trzeba zbyt długo czekać.

Olejek eukaliptusowy a nieprzyjemny zapach

Nieprzyjemne dla naszych nozdrzy zapachy powstają najczęściej w zagięciach rąk, w butach, niejednokrotnie pochodzą też od naszych psiaków czy kociaków. W pokonaniu krępującego problemu z pewnością pomoże nam olejek eukaliptusowy, który - jak się okazuje - jest bardzo skutecznym neutralizatorem. Co więcej, jest znacznie zdrowszy niż pełne toksyn dezodoranty w sprayu. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wystarczy nałożyć kilka kropli olejku eukaliptusowego na mokry ręcznik i wytrzeć nim nieprzyjemnie pachnące miejsca.

Olejek eukaliptusowy a zmęczony umysł

Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie utrzymać nerwów na wodzy i jesteś bliska załamania, wykorzystaj uspokajające właściwości olejku eukaliptusowego. W sposób zupełnie naturalny eliminuje zmęczenie i zrezygnowanie. Już po kilku chwilach poczujesz się tak, jakbyś się narodziła od nowa.

Olejek eukaliptusowy a kaszel

W ocenie zdecydowanej większości pacjentów najbardziej uciążliwym objawem przeziębienia nie jest wcale zachrypnięty głos czy nawet problemy z oddychaniem i ból gardła. To kaszel, który męczy nas najdłużej i nie pozwala zapomnieć o przebytej chorobie przez długie tygodnie. Jeśli zatem męczą cię ataki uporczywego kaszlu, powinieneś sięgnąć po olejek eukaliptusowy. Wystarczy zaledwie odrobina specyfiku. Wetrzyj ją po prostu w klatkę piersiową. Dzięki temu prostemu zabiegowi szybko pozbędziesz się śluzu, który zalega w płucach i kaszel powinien niebawem ustąpić.

Olejek eukaliptusowy a bóle mięśni i stawów

Bóle mięśni i stawów to jedne z najczęściej atakujących nas obecnie dolegliwości. Jak skutecznie się ich pozbyć? Wystarczy, że zaaplikujesz go w postaci kremu lub ciepłej maści, które przyniosą ukojenie w okamgnieniu. Bez trudu znajdziesz niejeden przepis na domowy krem przynoszący ukojenie. Możesz też zastosować łatwiejsze rozwiązanie, czyli zakupić gotowy produkt w aptece.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama