Reklama

Olejek cytrynowy pomaga odtruwać organizm

Korzystanie z olejku cytrynowego pomaga oczyścić organizm, poprawia metabolizm, pomaga zachować równowagę pH i odżywia skórę. Cytryna jest dobrze znana ze swojej zdolności do oczyszczania ciała z toksyn, a zatem możesz stosować ją do stymulacji drenażu limfatycznego, który nadaje młody wygląd i daje energię.

Reklama

Co na to świat nauki?

Według badań naukowych, olejek cytrynowy może być jednym z najsilniejszych środków przeciwbakteryjnych. Inhalacja olejku cytrynowego może pozytywnie wpływać na aktywność i sprawność neurologiczną, a także sprzyja redukcji masy tłuszczowej. Badania wykazały też, że dodanie cytryny do wody pitnej w godzinach porannych może pomóc zmniejszyć ryzyko przejadania się w ciągu dnia. Prowadzono również badania na temat komórek nowotworowych i ich podatności na substancję typu d-limon. Wykazały one, że d-limon nie tylko wstrzymał wzrost komórek nowotworowych, ale także zapobiegał rozprzestrzenianiu się ich na inne części ciała.

Co możesz zyskać?

Oprócz powyższych zalet, suplementacja olejku cytrynowego może przynieść Ci wiele innych korzyści takich jak: przyspieszenie metabolizmu, łagodzenie stanów zapalnych, zwiększenie energii, jasność umysłu, zmniejszenie zgagi i problemów z oddychaniem, redukcję trądziku. Olejek pomaga też w oczyszczaniu jelita grubego, procesie odnowy komórek, redukcji masy tłuszczowej, usuwaniu z organizmu szkodliwych substancji i organizmów. Oprócz powyższych zalet olejek z cytryny zawiera jeszcze jedną, jest to d-limon, którego jest w nim aż 68%. Jest on silnym antyoksydantem. Olejek cytrynowy ma również działanie uspokajające, łagodzi zmęczenie psychiczne, zawroty głowy, zmęczenie ogólne, niepokój, napięcia i nerwowość, odświeża umysł oraz usuwa negatywne emocje.

Jak spożywać?

Wystarczy, że dodasz w porannych godzinach 2-4 krople oleju cytrynowego do przefiltrowanej wody. Olejek cytrynowy może również pozytywnie wpływać na nastrój. Połączenie cytryny i lawendy zastosowane miejscowo może podnieść twój nastrój i zmniejszyć depresję. Dodanie kilku kropli oleju cytrynowego do kąpieli może pomoc w złagodzeniu codziennego stresu i zmęczenia. Olejek ten działa również jako wzmacniacz smaku, ponadto wspomaga trawienie i dostarcza witamin.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama