Reklama

Olej czosnkowy – cudowne naturalne lekarstwo

Siedzący i mało aktywny tryb życia sprawia, że często odczuwamy bóle stawów i pleców. Nie warto wówczas sięgać po leki przeciwbólowe, ponieważ istnieje na to naturalne lekarstwo, które stosowane jest od wieków w tradycyjnej chińskiej medycynie. Olej z czosnku nie tylko łagodzi ból, ale także pozwala na zachowanie zdrowych stawów.

Lekarstwo z oleju czosnkowego na bolące stawy i plecy

Potrzebne składniki:

300 – 400 gramów czosnku,

1 litr oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Sposób przyrządzenia:

Obieramy czosnek z łupinek i kroimy go na małe kawałeczki, a następnie wkładamy do szklanego słoika i zalewamy oliwą. Zamykamy szczelnie słoik i pozostawiamy w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej na 2 tygodnie. Codziennie potrząsamy słoikiem, aby zamieszać składniki. Po dwóch tygodniach przecedzamy oliwę przez 3 – 4 warstwy gazy lub dwa razy przez plastikowe sitko z małymi oczkami.

Stosowanie:

Masujemy zmienione chorobowo miejsca przy użyciu otrzymanej mikstury (na przykład plecy w części krzyżowej, stawy rąk i nóg). Przykrywamy następnie masowane miejsce folią i owijamy ręcznikiem, aby zatrzymać ciepło. Poprawę można zauważyć już po kilku dniach. Zabieg wykonujemy wieczorem, a rano spłukujemy skórę. Terapia taka powinna trwać co najmniej 2 miesiące i może być również stosowana przy żylakach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama