Reklama

Niezwykłe terapie zdrowotne

Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że pewne produkty są lekarstwem na poszczególne dolegliwości. Czasami znalezienie odpowiedniego leczenia może trwać bardzo długo lub przynieść nieoczekiwane efekty. Gdy medycyna zawiedzie, można spróbować dość niekonwencjonalnych metod leczenia takich jak te opisane poniżej.

Urynoterapia

Mocz jest uważany za środek, który cudownie uzdrawia, stosowany jest w wielu częściach świata jako terapia lecznicza. Urynoterapia jest dość niekonwencjonalnym zabiegiem ale pozytywnie wpływa na nasze ciało.

Ropa naftowa

Picie oczyszczonej ropy naftowej było uważane za naturalny środek na astmę i zapalenie stawów. Na Bliskim Wschodzie ropa została wykorzystana jako antidotum na różne choroby, uważano również, że kąpiel w ropie ma działanie wzmacniające organizm.

Terapia wężami

Terapia wężami jest wykonywana po długim moczeniu jadowitych węży w winie ryżowym. Po namoczeniu wąż wykorzystywany jest jako masażer do ciała, wyspecjalizowana osoba ślizga wężem po plecach w górę i w dół, aby rozładować napięcie. Zwolennicy tej metody twierdzą, że w taki sposób można leczyć niemal wszystkie zwyrodnienia reumatoidalne, od bólu mięśni po zapalenia stawów.

Gorący olej

W niektórych zakątkach naszej planety możemy natknąć się na metodę nacierania skóry gorącym olejkiem, który jest wcierany za pomocą monety. Pocieranie monetą ma uwolnić nas od gorączki i zwalczyć przeziębienie.

Świecowanie uszu

Jedną z tradycyjnych metod, które mają poprawić nasze samopoczucie jest świecowanie uszu. Polega ona na tym, że jeden koniec świecy umieszczamy wewnątrz kanału słuchowego, natomiast drugi pozostawiamy w odpowiedniej odległości od uszu i włosów.

Larwy robaków

Kolejną nietypową metodą jest stosowanie larw robaków w celu pozbycia się martwych tkanek i bakterii. Robaki z powodzeniem czyszczą i dezynfekują rany powstałe na ciele.

Jad pszczeli

Następna niezwykła terapia wykorzystuje jad pszczeli który ma właściwości przeciwzapalne. Używany jest w chorobach takich jak zapalenie stawów. Jad pszczeli stosuje się w regularnych odstępach czasowych.

Peeling rybami

Ostatnią dość niekonwencjonalną terapią jest trzymanie nóg w basenie pełnym maleńkich tropikalnych rybek, które będą złuszczać martwy naskórek. Zwolennicy tego typu zabiegów twierdzą, że w taki sposób można wyleczyć nawet egzemę i łuszczycę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama