Reklama

Nietypowe zastosowania piwa

Piwo to jeden z najpopularniejszych polskich trunków. Uwielbiają je pić szczególnie mężczyźni. Piwo to napój zdrowy, ale oczywiście, gdy pijemy je w umiarkowanych ilościach. Znajdziemy w nim sporo witamin oraz minerałów, między innymi tiaminę, ryboflawinę, witaminę B12, wapń, magnez i fosfor. Okazuje się, że napój ten możemy wykorzystać na wiele sposobów. Podpowiadamy, jakich.

Reklama

Działa relaksująco na organizm

Zacznijmy od relaksujących właściwości piwa. Otóż, piwo ma pozytywny wpływ na nasz układ nerwowy, dlatego po jego wypiciu z pewnością poczujemy się zrelaksowani i uspokojeni. Warto wiedzieć, że w szyszkach chmielu znajdują się substancje, które wykorzystuje się przy leczeniu stanów nerwicowych oraz bezsenności. Te właściwości piwa możemy wykorzystać, gdy dopada nas stres i nieprzespane noce.

Może wspomóc odchudzanie

Mimo że piwo uznawane jest za wysokokaloryczny napój, może chronić nas przed otyłością. Dowodzą tego badania szwajcarskich naukowców, według których piwo jest napojem zawierającym rybozyd nikotynamidu, czyli substancję zmniejszającą rozwój otyłości.

Piwo obniża ciśnienie krwi

Czasem można spotkać się z opinią, że piwo podnosi ciśnienie i szkodzi sercu. Okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Piwo pite regularnie wykazuje zdolność zbijania ciśnienia krwi. Jednocześnie piwo wspomaga pracę układu krążenia. Piwo działa w tej kwestii podobnie, jak czerwone wino.

Świetnie wpływa na nerki

Właściwości moczopędne piwa są powszechnie znane. To dlatego napój ten świetnie wpływa na nerki. Regularne picie piwa filtruje nerki, dzięki czemu pracują one znacznie lepiej. Pite regularnie piwo może hamować między innymi rozwój kamicy nerkowej. Osoby, które zmagają się z kamieniami nerkowymi, powinny regularnie pić piwo.

Poprawia pamięć

Piwo ma również pozytywny wpływ na pamięć, oczywiście jeśli pijemy je w umiarkowanych ilościach. U niektórych konsumentów może zmniejszać ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. To wszystko dzięki krzemowi, który znajdziemy w piwie.

Przyniesie ulgę stopom

Warto wiedzieć, że piwo wpływa na nasz organizm odprężająco. Po całym dniu pracy może przynieść ulgę zmęczonym stopom. Jeśli są obolałe i spuchnięte, wystarczy, że wymoczymy je w piwie. Poczujemy ulgę i odprężenie. Taki zabieg świetnie sprawdzi się po pracy i treningu.

Piwo poprawia kondycję naszych kości

Okazuje się, że piwo świetnie wpływa również na nasze kości. To wszystko dzięki kilku składnikom odżywczym, między innymi krzemowi, który znajdziemy w jęczmieniu. Regularnie pite piwo może zmniejszyć ryzyko rozwoju osteoporozy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama