Reklama

Naturalny trik na bolące uszy

Ból ucha to jeden z najbardziej dokuczliwych bóli. Zazwyczaj jest rwący i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a ponadto, promieniuje do innych części ciała. Czasami może nie obyć się bez tabletki przeciwbólowej, ale w niektórych przypadkach mogą pomóc również naturalne środki przeciwbólowe. Podpowiadamy, jakie.

Szwedzkie zioła

Jednym z najlepszych naturalnych środków przynoszących ulgę w bólu i leczącym stany zapalne są zioła szwedzkie. Ja je stosować? Należy zamoczyć mały wacik w ziołach i wsunąć go do ucha. Przedtem wnętrze ucha nawilżyć lekko oliwką. Trzymać ciepło. Powtarzać dwa razy dziennie. W ten sposób można wyleczyć również szumy uszne i poprawić słuch.

Geranium

Jednym z prostych i skutecznych metod na ból ucha jest geranium, czyli inaczej anginka. Należy zmiażdżyć listek w dłoni tak, by puścił sok i włożyć do ucha. Ból ustępuje zazwyczaj po około 20 minutach. Listek należy wyjąć po dwóch godzinach. W przewlekłych stanach zapalnych najlepiej zostawiać listek w uchu na noc. Metoda ta jest skuteczna i bezpieczna również dla małych dzieci.

Sok z czosnku na ból ucha i stany zapalne

Kilka kropli świeżo wyciśniętego soku czosnkowego umieszczamy na waciku. Następnie wsuwamy do ucha. Uwalniające się olejki eteryczne działają identycznie jak antybiotyk.

Czosnek

Czosnek ma działanie antybakteryjnie i przeciwbólowe. Świetnie sprawdza się przy bólu ucha. Można włożyć czosnek bezpośrednio do ucha lub przygotować napar na jego bazie. Wystarczy zmiażdżyć kilka ząbków czosnku, a następnie zalewamy łyżką oliwy. Naczynie przykrywamy i odstawiamy na noc w ciepłe miejsce. Po 12 godzinach zanurzamy wacik w olejku wkładamy do ucha.

Olej musztardowy

Ulgę w bólu ucha może przynieść również olej musztardowy z gorczycy. Pomaga on wyciągnąć z ucha wydzielinę i rozpuścić czopy. Jak go stosować? Zakropić trzy krople podgrzanego oleju do ucha, a następnie położyć się na przeciwnym boku na 15 minut.

Sok z cebuli

Również sok z cebuli pomaga w bólu ucha. Wystarczy wycisnąć sok, namoczyć w nim wacik i włożyć do ucha. Następnie obkładamy ucho ciepłym ręcznikiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama