Reklama

Najczęstsze objawy świadczące o potrzebie oczyszczenia organizmu

Zdrowy tryb życia i zdrowa dieta powinna być priorytetem dla każdego. Jednak zbilansowana i zdrowa dieta nie musi oznaczać, że twoje ciało będzie wolne od toksyn. W naszym otoczeniu znajduje się mnóstwo toksyn, wchłanianych przez skórę czy układ oddechowy, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Jakie są najczęstsze oznaki, że nasz organizm ma problem z nadmiarem toksyn i trzeba jak najszybciej poddać się oczyszczaniu?

Niski poziom energii

Niski poziom energii i chroniczne zmęczenie mogą wskazywać, że twoje ciało jest wypełnione toksynami. Dlatego poranek jest najlepszym czasem na detox organizmu, aby zacząć dzień odświeżonym i pełnym energii.

Bóle głowy

Częste bóle głowy bez widocznego powodu, mogą wskazywać, że w twoim ciele jest nadmiar toksyn. Pierwszym krokiem w walce z częstymi bólami głowy powinno być więc dokładne oczyszczenie organizmu zamiast zażywania leków przeciwbólowych.

Problemy z pęcherzykiem  żółciowym

Po konsumpcji żywności o wysokiej zawartości tłuszczu, mogą wystąpić bóle brzucha pochodzące od pęcherzyka żółciowego, jako znak, że w organizmie nagromadziło się zbyt wiele toksyn. Ból jest wynikiem gromadzenia się toksyn w przewodach i woreczku żółciowym, a tym samym zwiększają się szanse powstania kamieni żółciowych.

Gorączka

Podwyższona temperatura ciała przyspiesza proces pocenia, przez co toksyny znacznie szybciej opuszcza organizm. Warto jednak oczyścić się od wewnątrz i nie czekać, aż gorączka sama ustanie.

Żółty lub biały osad na języku

 

Jeśli masz żółty lub biały osad na języku, towarzyszy mu nieświeży oddech, trzeba jak najszybciej poddać się detoksykacji organizmu. Gdy zakończysz proces, a organizm wróci do normy, twój język ponownie powinien stać się różowy lub jasnoczerwony.

Nadmiar tłuszczu w obszarze jamy brzusznej

Nagromadzenie tłuszczu w obszarze brzucha jest objawem zbyt dużego stężenia toksyn w organizmie. Potrzebna  jest wówczas dieta detoksykująca, ponieważ wpływa pozytywnie na metabolizm i sprawia, że twoje ciało ponownie zacznie prawidłowo regulować poziom glukozy i cholesterolu.

Problemy skórne

 

Suchość skóry, swędzące wysypki czy trądzik wskazują, na zatrucie organizmu toksynami. Pierwszym krokiem powinno więc być oczyszczenie organizmu, zamiast używania coraz liczniejszych antytrądzikowych produktów do pielęgnacji skóry. Mogą one jedynie pogłębić problem, ponieważ zawierają liczne środki chemiczne.

Bezsenność  

Podczas snu organizm uwalnia melatoninę, która może mieć wpływ na oczyszczanie organizmu w przypadku zatrucia toksynami. Bezsenność to kolejny znak, że należy oczyścić organizm i rozwiązać problemy z toksynami. Gdy organizm jest oczyszczony uwalnianie melatoniny zachodzi w naturalny sposób, co pomaga uzyskać lepszy sen.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama