Reklama

Medytacja – kilka porad dla początkujących

Wielu z nas pracuje ponad 8 godzin dziennie, uczy się, opiekuje domem czy dba o rodzinę. Są to zwykłe codzienne czynności, które niekiedy jednak wymagają od nas wysiłku i stresu. Dzisiejszy rytm życia jest szaleńczo szybki. Nie raz nie mamy czasu, aby usiąść z rodziną przy jednym stole, zjeść obiad, porozmawiać czy nawet podzielić się problemami, które sprawiają, że czujemy się nieswojo. Każdy z nas ma jakiś powód do zmartwień i stresu, jednak mało osób koncentruje się na rozwiązywaniu problemu. Szybkie tempo życia nie daje nam szansy, aby się zrelaksować, nie mówiąc już o odpoczynku. Od dawna wiadomo, że wystarczy tylko 5 minut medytacji dziennie, aby wyciszyć umysł i ciało. Może warto poświęcić te 5 minut i zregenerować organizm? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć przygodę z medytacją.

Spróbuj

Pięć minut może wydawać Ci się zbyt małą ilością czasu ale to jednak wystarczająco długo, by wyciszyć ciało i umysł. Dodatkowym plusem tych pięciu minut jest to, że znajdziesz chwilę czasu, aby zwolnić rytm codziennego życia. Może akurat będzie to początek jakiejś zmiany w Twoim życiu?

Usuń wszelkie zakłócenia

Znacznie łatwiej wyciszyć ciało i umysł, kiedy wokół nas panuje zupełna cisza. W pokoju w którym medytujesz powinien być wyłączony telewizor, radio, zamknięte drzwi i spuszczone rolety w oknach. Stwórz sobie taką atmosferę, abyś była w stanie słyszeć własne myśli.

Medytuj rano

Podobno najlepszy czas na medytacje to poranek. Wtedy umysł jest jeszcze otwarty na nowe rzeczy i nie przeładowany nadmiarem informacji i bodźców zewnętrznych. Codzienna poranna rutyna sprawi, że dzień będziesz zaczynać od wyciszenia organizmu, a nie od kubka kawy.

Wyznacz sobie kierunek

Medytacja to najlepszy czas, aby przemyśleć pewne intrygujące nas sprawy i nabrać do nich dystansu. Na początku może wydawać się to niemożliwe, jednak pamiętaj, że trening czyni mistrza. Chwila skupienia pomoże Ci wyeliminować sprawy mniej ważne, które niekiedy przysłaniają umysł i cała nasza koncentracja skupiona jest na tych drobiazgach.

Skup się na oddychaniu

Głęboki i równomierny oddech to najlepszy sposób na relaks, o każdej porze dnia i w dowolnym miejscu. Równomierny oddech pozwoli uspokoić Twój system nerwowy oraz ograniczyć negatywny wpływ stresu na nasze ciało. Jeśli nie wiesz jak sprawić, aby Twój oddech był równomierny, spróbuj położyć dłoń na brzuchu w celu kontrolowania oddechu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama