Magiczne właściwości ziół - rozmaryn, jaśmin oraz wanilia

Zioła były wykorzystywane od setek lat przez nasze prababcie do wielu celów. Na pewno każdy z nas słyszał historie, że zioła w dawnych czasach służyły czarownicom do rzucania zaklęć, które miały uzdrawiać chorych, leczyć rany, łagodzić objawy choroby, a nawet wspomagać pamięć. W średniowieczu kobieta, która wykorzystywała zioła do jakichkolwiek celów, była posądzana o czary i kontakty z diabłem. Czarownice najczęściej skrywały się na obrzeżach miast i tam zajmowały się zielarstwem oraz praktykami, które miały uzdrawiać ludzi. Większość kobiet, które były niewinne, ginęły, oskarżane przez miejscową ludność o kontakty z szatanem. Przed śmiercią domniemana czarownica przechodziła szereg testów, które miały potwierdzić lub wykluczyć podejrzenie o uprawianie czarnej magii. Niestety, większość z tych testów była na tyle dziwaczna, że kobiety i tak ginęły.

Dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku zaczęto akceptować używanie ziół jako leków oraz stosowanie ich na wiele schorzeń. Wówczas kobiety zajmujące się ziołami nazywane były zielarkami. To sformułowanie jest wykorzystywane po dziś dzień i to właśnie u zielarza możemy zaopatrzyć się w najświeższe zioła, które później możemy wykorzystać w kuchni lub do leczenia niektórych schorzeń.

Oto kilka faktów na temat ziół, roślin oraz popularnych przypraw, które dawniej były wykorzystywane przez "czarownice":

Rozmaryn

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami rozmaryn można wykorzystać w celu poprawy pamięci. Oprócz tego zioło to łagodzi skurcze mięśni oraz towarzyszący temu ból, stymuluje wzrost włosów i wspiera prawidłowe działanie układu krążenia. Liczne badania potwierdziły, że ekstrakt z rozmarynu może hamować rozwój komórek nowotworowych, a tym samym zapobiegać wzrostowi guza. Jedno z badań wykazało, że jeśli włączymy do swojej diety rozmaryn i kurkumę, to możemy o kilkanaście procent zminimalizować ryzyko wystąpienia nowotworu piersi.

Czarownice wykorzystywały rozmaryn do zaklęć, które miały zapewnić wierność oraz wspomóc pamięć. Oprócz tego używany był jako kadziło, które miało zapewnić osobie spokój. W postaci ziół, rozmaryn wkładano w niewielkiej ilości pod poduszkę, aby odpędzić koszmary oraz niechciane wizje. Rozmaryn był również pomocny w wyborze partnera. Ten mężczyzna, któremu wyrosła najwyższa roślina w doniczce, zasługiwał na miano męża idealnego.

Jaśmin

Picie herbaty jaśminowej lub samo wdychanie jaśminu uwalnia endorfiny w mózgu, które są w stanie poprawić nasz nastrój. Podobn, jaśmin działa również uspokajająco oraz zmniejsza uczucie niepokoju. Jaśmin jest również traktowany jako uwodzicielski kwiat, używany w celu rzucania zaklęć przez czarownice, które w taki sposób uwodziły mężczyzn. Innym zastosowaniem jaśminu jest niesienie szczęścia dla całego domu oraz jego mieszkańców, dlatego w każdym domu powinny znajdować się kwiaty oraz olejki jaśminowe.

Wanilia

Naturalna wanilia jest bogactwem wielu istotnych witamin oraz minerałów. Zawiera magnez, potas oraz wapń, dzięki czemu jest bardzo zdrowa. Niestety, ekstrakt z wanilii nie zawiera tylu wartości odżywczych, co sama laska wanilii, jednak smak ekstraktu jest również intensywny. Jeśli więc zależy ci, aby w naturalny sposób pobudzić produkcję endorfin w twoim organizmie, dodaj do swoich dań oraz wypieków odrobinę wanilii. Ponadto jest ona świetnym afrodyzjakiem, co może pomóc w poszukiwaniu miłości.

Według literatury, czarownice wykorzystywały wanilię, aby pomóc w odnalezieniu odpowiedniego partnera. Niektóre dodawały wanilię do perfum, inne stosowały ekstrakt w swoich domach, który miał przyciągnąć miłość życia. Jeśli więc uważasz, że w twoim życiu brakuje miłości, to warto dodać kilka kropli olejku z wanilii do kąpieli.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama