Reklama

Lecznicze właściwości wody z miodem

Lecznicze właściwości miodu są doskonale znane, ale nie wszyscy wiedzą, jakie zalety prozdrowotne ma woda z miodem. Mieszanka tych dwóch składników od dawna jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, a także w celach kosmetycznych.

Reklama

Rozmieszaj jedną łyżeczkę miodu w szklance letniej wody. Otrzymasz w ten sposób 30% roztwór miodu, który ma identyczny skład, co osocze krwi. W wodzie miód tworzy związek, który zwiększa lecznicze właściwości samej wody.

Mieszanka wody i miodu jest szybko przyswajana przez organizm. Woda z miodem pozytywnie wpływa na trawienie, wszystkie części przewodu pokarmowego i przyśpiesza pracę jelit. Napój ten poprawia odporność, a także wspomaga leczenie przeziębienia oraz zapalenia oskrzeli.

Wszystkie pasożyty, które mogą zamieszkiwać przewód pokarmowy człowieka nie lubią żółtego koloru. Przy pomocy wody z miodem oczyścisz swoje jelita z zalegających tam resztek przemiany materii. Jeśli więc na początku tego procesu twoja waga wzrośnie nie panikuj, ponieważ jest to efekt rozpulchniania resztek jedzenia znajdujących się w jelitach. To pierwszy etap pozbywania się ich z organizmu.

Z czasem praca jelita grubego wróci do normy. Picie wody z miodem pomoże przywrócić odpowiednią mikroflorę w jelitach. Dzięki wodzie z miodem pożegnasz się z niekontrolowanym oddawaniem moczu w nocy.

Wodę z miodem powinno się pić rano na pusty żołądek, ponieważ wtedy nasz organizm jest w stanie najwięcej na tym skorzystać.

Ten niezwykły napój z nadzwyczajnymi właściwościami prozdrowotnymi powinien być pity zarówno wcześnie rano, jak i pod koniec dnia, tuż przed położeniem się spać. Trzeba pamiętać, że zawsze należy przygotować go tuż przed wypiciem, a nie dużo wcześniej.

Ponieważ mieszanka wody z miodem odżywia skórę, możesz używać jej do mycia twarzy. To znakomity naturalny kosmetyk, używany od starożytności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama