Reklama

Lecznicze właściwości imbiru

Korzeń imbiru jest od lat wykorzystywany jako wspaniały lek na różne dolegliwości, w tym zapalenie stawów czy uporczywe bóle głowy. Zanim imbir trafił do naszych szafek w postaci przyprawy, był wykorzystywany jako naturalne lekarstwo na uporczywe dolegliwości. Imbir, sam w sobie ma dużo manganu, potasu, żelaza i fosforu, a także wiele witamin. Jest to naprawdę bardzo wartościowa roślina, a jej korzeń wykorzystywany jest w bardzo szerokim zakresie. Imbir może być stosowany w leczeniu problemów z układem pokarmowym oraz stanów zapalnych. Tak więc, warto jest skorzystać z drogocennych właściwości jakie oferuje nam imbir! Poniżej znajduje się przepis na pyszny i zdrowy napój z imbiru oraz kilka przydatnych właściwości tego napoju.

Receptura na całkowicie naturalny, pozbawiony chemii napój imbirowy.

Potrzebne składniki:

- pół cytryny

- dwa kawałki imbiru

- trzy szklanki wody

- surowy miód

Kawałek imbiru zalewamy trzema szklankami wody. Dodajemy sok z połówki cytryny i odrobinę miodu dla lepszego smaku. Napój możemy wypić na zimno lub na gorąco, w obu przypadkach smakuje niesamowicie. Podany na gorąco pozwoli rozgrzać organizm i poczuć się lepiej w trakcie przeziębienia. Wypijany na zimno może orzeźwić. Poniżej znajduje się kilka dolegliwości, na które może pomóc napój imbirowy.

Imbir na ból i zapalenie stawów

Jednym z powodów dlaczego napój z imbiru działa tak dobrze jest fakt, że pomaga załagodzić ból oraz zapalenie stawów ponieważ zawiera naturalne przeciwutleniacze. Dodatkowo posiada również właściwości przeciwbólowe, które pomagają na zapalenie stawów i ból spowodowany dolegliwością. Warto więc, zanim sięgniemy po środki przeciwbólowe spróbować naturalnego sposobu, który jest dużo zdrowszy i bezpieczniejszy. Jeśli ból stawów jest spowodowany wysiłkiem fizycznym i ćwiczeniami możesz bez problemu skorzystać z drogocennych właściwości leczniczych.

Imbir na migrenę

Jeśli cierpisz na migrenę to napój z imbiru będzie świetnym rozwiązaniem! Imbir dzięki swoim właściwościom przeciwbólowym może ci pomóc załagodzić ból. Wiele osób cierpiących na migrenę skarży się również na nudności i rozstrój żołądka, które mogą dość skutecznie utrudniać życie. Receptą na te przykre dolegliwości jest napój imbirowy, który przynosi ulgę i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, tak jak w przypadku tabletek przeciwbólowych.

Imbir na zgagę

Korzyści zdrowotne wynikające z imbiru, jeśli chodzi o zgagę są dobrze znane. Istnieją również dowody na to, że właściwości przeciwzapalne imbiru mogą pomóc likwidować zgagę i neutralizować nadmiar kwasu w żołądku. Dodatkowo imbir znany jest ze swoich właściwości wspomagających leczenie rozstroju żołądka. Jeśli więc czujesz, że żołądek ci dokucza, sięgnij po szklankę napoju imbirowego, który jest bardzo smacznym rozwiązaniem na problemy z żołądkiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama