Reklama

Lecznicza maść kojąca objawy przeziębienia

Jesień to czas obniżonej odporności, więc jesteśmy bardziej podatni na złapanie przeziębienia i różnych infekcji. Jeśli właśnie padliśmy ich ofiarą, pomocna może okazać się naturalna maść na bazie olejków eterycznych oraz oliwy. Zaletą tej maści jest nie tylko fakt, że jest ona skuteczna, ale również to, że dokładnie znamy jej skład. Podpowiadamy, jak ją przygotować oraz w jaki sposób stosować.

Reklama

Potrzebne składniki

Oto składniki, których będziemy potrzebować do przygotowania maści:

* 40 mililitrów oliwy z oliwek;

* 10 gramów wosku pszczelego;

* kilka kropel olejku lawendowego;

* kilka kropel olejku kamforowego;

* kilka kropel olejku sosnowego.

Sposób przygotowania

Do oliwy dodajemy wosk pszczeli i podgrzewamy całość w kąpieli wodnej do momentu rozpuszczenia się wosku. Warto pamiętać, żeby na dnie znalazła się kratka do krojenia warzyw albo ściereczka. Dzięki temu nasza maść nie zawrze, a ciepło zostanie rozprowadzone równomiernie. Konsystencję takiej maści bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy nabrać na łyżeczkę odrobinę przygotowanej maści i umieścić ją na dwie minuty w zamrażarce. Jeśli będzie zbyt twarda, to znak, że należy dodać do niej więcej tłuszczu. Z kolei, jeśli będzie zbyt miękka, więcej wosku. Gdy uzyskamy już pożądaną konsystencję maści, przelewamy ją do niewielkich pojemniczków. To właśnie na tym etapie możemy dodać olejki eteryczne. Preparat przechowujemy w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu. Możemy stosować go nawet przez kilka miesięcy lub lat, dopóki zapach nie stanie się nieprzyjemny.

Warto wiedzieć

Jeśli chcemy przygotować taką maść dla dziecka poniżej drugiego roku życia, wybierzmy wyłącznie olejek lawendowy, ponieważ tylko on jest uważany za bezpieczny dla dzieci w takim wieku. To nie wszystko, na około 50 mililitrów kremu można zastosować wyłącznie trzy krople olejku. Osoby od drugiego do dziesiątego roku życia powinny stosować pięć kropli na 50 mililitrów kremu. Osoby powyżej dziesiątego roku życia 10 kropli na 50 mililitrów kremu. Pozostaje jeszcze kwestia stosowania maści. Podczas przeziębienia lub infekcji dróg oddechowych preparat należy wsmarować w skórę w okolicach dróg oddechowych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama