Korzyści dla zdrowia płynących z soli Epsom

Sól Epsom ma wiele korzyści dla zdrowia i urody. Jest to związek mineralny o nazwie siarczan magnezu. Magnez to jeden z komponentów komórek ludzkiego organizmu i jest potrzebny do regulowania ponad 325 enzymów, a także odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Siarczan magnezu może być wchłaniany poprzez skórę. Sól Epsom może być również stosowana miejscowo lub spożywana.

Zmniejsza stres

Sól Epsom może pomóc wyciszyć się, gdy ogarnia cię stres. Stres pozbawia ciało magnezu i zwiększa poziom adrenaliny. Magnez odgrywa ważną rolę w procesie uwalniania i wchłaniania serotoniny, substancji odpowiedzialnej za nasz nastrój. Dzięki niej czujemy się zrelaksowani. Ponadto serotonina zmniejsza rozdrażnienie, niepokój, bezsenność i zaburzenia pracy serca.

Dodaj 1 szklankę soli Epsom do wanny z ciepłą wodą. Zanurz się na 20 minut, by się zrelaksować i szybciej zasnąć. Możesz stosować tę metodę około 3 razy w tygodniu.

Pomaga w usuwaniu toksyn

Sól Epsom pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Magnez w niej zawarty jest kluczowym elementem podczas usuwania toksyn z komórek ciała. Sól pomoże też oczyścić ciało z zanieczyszczeń środowiskowych, które mogą powodować wiele problemów ze zdrowiem.

By przyrządzić kąpiel oczyszczającą, dodaj do wanny ciepłej wody 1-2 szklanki soli Epsom i zanurz się 2-3 razy w tygodniu na 10-15 minut.

Łagodzi skurcze mięśni

Sól Epsom pomaga w przypadku skurczów mięśni i zakwasach po treningu. Magnez skutecznie łagodzi ból i zmniejsza stany zapalne, a więc rozluźnia mięśnie i wspomaga leczenie. Przygotuj gęstą pastę z soli Epsom i gorącej wody. Nałóż na obolałe miejsca na 15-20 minut. Możesz również dodać do wanny szklankę soli Epsom i zanurzyć się na 15-20 minut.

Poczujesz ulgę i rozluźnienie mięśni już po jednej aplikacji pasty lub kąpieli. Jeśli jest taka potrzeba, możesz powtórzyć czynność na drugi dzień.

Leczy ból

Sól Epsom pomoże zwalczyć ból, opuchliznę i stany zapalne. Magnez jest również odpowiedzialny za prawidłowy poziom pH organizmu. Dzięki temu zmniejsza sztywność, zapalenie i ból związane z każdym rodzajem zapalenia stawów. Sól pomaga również w mineralizacji kości. Dodatkowo łagodzi nerwobóle.

Dodaj dwie łyżki soli Epsom do gorącej wody. Zanurz obolałe części ciała na 20-30 minut. Powtórz do trzech razy w tygodniu.

Poprawia pracę serca

Sól Epsom może poprawiać pracę serca, gdyż zawarty w niej magnez wyrównuje jego rytm i dba o zdrowie tętnic. Zdrowe tętnice to mniejsze ryzyko zakrzepów, odkładania się substancji na ściankach tętnic i uszkodzeń ścianek tętnic. Sól Epsom poprawi również krążenie krwi, a w związku z tym zmniejszy ryzyko chorób serca i zawałów.

Bierz kąpiel z solą trzy razy w tygodniu, by poprawić krążenie krwi.

Poprawia trawienie

Sól Epsom pomaga pozbywać się szkodliwych toksyn z organizmu i układu trawiennego. Może również działać jako środek przeczyszczający i rozrzedzić stolec, co ułatwi proces wydalania. Z tego powodu solą można leczyć zaparcia.

Rozpuść 1-2 łyżeczki soli w szklance ciepłej wody i pij na pusty żołądek raz dziennie. Sól stosowana wewnętrznie może wywoływać skutki uboczne, takie jak podrażnienie przewodu pokarmowego, biegunka, mdłości i wymioty. Przed spożyciem soli Epsom skonsultuj się z lekarzem. Nigdy nie spożywaj soli dłużej niż tydzień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama