Reklama

Kiedy należy unikać imbiru?

Imbir to roślina pochodzi z Chin i jest uważana za jedną z najzdrowszych roślin na naszej planecie. Jest bardzo bogata w substancje odżywcze i związki biologicznie czynne, a tym samym korzystnie wpływa na całe ciało i może być stosowane zarówno w kuchni jaki i medycynie naturalnej. Jednakże, pomimo tego, że imbir jest użyteczny w przypadku licznych problemów zdrowotnych, nie jest zalecane w następujących wypadkach:

Zaburzenia krzepnięcia krwi

Imbir zwiększa przepływ krwi i pobudza krążenie, dlatego jest zalecany w przypadku  otyłości, cukrzycy, choroby Raynauda lub chorób żył i tętnic, ale należy go unikać w przypadku osób cierpiących na hemofilię. Jest to choroba genetyczna, w której  zdolność krzepnięcia krwi jest  ograniczona, co oznacza, że ​​nawet niewielkie skaleczenia i krwawienia mogą doprowadzić do śmierci.

Imbir może neutralizować wpływ leków stosowanych w  przypadku leczenia hemofilii, co może pogorszyć sytuację chorego i spowodować śmiertelny krwotok.

Przyjmowanie niektórych rodzajów leków

Osoby, które leczą się na zbyt wysokie ciśnienie krwi lub cukrzycę powinny ograniczyć spożycie imbiru. Leki które stosowane są w celu leczenia tych chorób mogą wchodzić w interakcję z imbirem, przez co zmieni się jego działanie.

Kombinacja imbiru z lekami przeciwzakrzepowymi, beta-blokerami lub insuliną może być bardzo szkodliwa  i niebezpieczna. Mianowicie, imbir rozrzedza krew, obniża ciśnienie, a właściwości te obniżają działanie wyżej wymienionych  leków.

Osoby z niedowagą

Osoby z niedowagą i chcące przybrać na wadze również powinny unikać imbiru, a także suplementów diety opartych  na bazie imbiru, ponieważ korzeń ma wysoką zawartość błonnika i włókien, które  podnoszą pH w żołądku i pobudzają  enzymy trawienne.

Prowadzi to do szybszego spalania tłuszczu i obniżenia apetytu na jedzenie  i może powodować utratę masy ciała, nieprawidłowości miesiączkowania, wypadanie włosów i osłabienia  mięśni.

Ciąża

Imbir jest bogaty w środki pobudzające, które wspierają zdrowie mięśni i wspomagają  trawienie. Jednak jego intensywne stosowanie w okresie ciąży może prowadzić do przedwczesnych skurczy i porodów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama