Reklama

Jakie zioła lecznicze pomagają radzić sobie z kwasem moczowym?

Kwas moczowy stanowi w dzisiejszych czasach bardzo poważny problem. Złe przyzwyczajenia oraz niewłaściwa dieta to z pewnością czynniki powodujące, że w krwi pojawiają się odpadki procesu przemiany materii. W niniejszym artykule powiemy, co natura może dla nas zrobić w tej kwestii: rośliny lecznicze pomagające radzić sobie z kwasem moczowym.

Każdy ma w swoim organizmie pewien poziom kwasu moczowego. Jeśli nie dojdzie do zachwiania tego poziomu, nie pojawią się żadne problemy. Jednak, jeśli twoja dieta jest niewłaściwa, w twoim organizmie kumulują się tak zwane puryny, czyli odpadki powstające przy rozkładzie białka pochodzącego z mięsa zwierzęcego, a także kawy i napojów alkoholowych.

Co się dzieje, kiedy w twoim organizmie znajduje się nadmiar kwasu moczowego? Podagra, bóle stawów oraz stany zapalne – oto skutek. W najgorszym przypadku może dojść do upośledzenia funkcji nerek lub wątroby. Należy o tym pamiętać.

Trzeba również wiedzieć o tym, że kwas moczowy powoduje podwyższenie pH krwi, co może prowadzić do uszkodzenia różnych organów, obniżenia funkcji obronnych organizmu, zmęczenia, chorób, łamliwości kości itp.

Co można więc zrobić, aby zmniejszyć ilość kwasu moczowego i uniknąć tych poważnych konsekwencji zdrowotnych? Wyeliminuj ze swojego jadłospisu czerwone mięso, białko pochodzenia zwierzęcego, tłuszcz, wędliny, alkohol, białą mąkę, sól, cukier, napoje gazowane…

Z drugiej strony, należy wzbogacić swoją dietę o większą ilość warzyw, owoców i zbóż. Najlepiej zwiększyć spożycie owsa, truskawek i owoców cytrusowych, takich jak cytryna, grejpfrut i na przykład pomarańcze. Musisz również wiedzieć, że pomóc mogą ci niektóre rośliny lecznicze. Nie zastąpią one oczywiście leków, ale doskonale dopełnią ich działanie

Rośliny o działaniu moczopędnym, które pomogą pozbyć się puryn

Napary ze skrzypu, mniszka lekarskiego oraz karczocha pozwolą ci pozbyć się nadmiaru płynów, usunąć toksyny, oczyścić krew i układ limfatyczny, a także przyniosą efekt moczopędny. Większa ilość wydalanego moczu pomoże wyeliminować wszystkie puryny usunięte z krwi dzięki piciu wspomnianych naparów. Napary te przyniosą duże korzyści.

Najlepiej wypić napar po pierwszym posiłku dnia. Za każdym razem może to być napar z innej rośliny. Wszystkie sprawdzają się świetnie w przypadku nadmiaru kwasu moczowego.

Ostropest plamisty i jego działanie ochronne

Prawdopodobnie znasz już znakomite zalety ostropestu plamistego. To roślina, która doskonale chroni wątrobę wraz ze wszystkimi jej funkcjami, ponieważ posiada właściwości oczyszczające, wspomaga tworzenie białek a także przekształcanie się amoniaku w mocznik. Ostropest plamisty jest źródłem przeciwutleniaczy i wspomaga oczyszczanie krwi z puryn. Może więc dobrze byłoby rozpoczynać dzień od wypicia naparu z ostropestu plamistego? Możesz go znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością w formie do zaparzania lub w postaci tabletek. To fantastyczny środek!

Harpagophytum – roślina południowoafrykańska redukująca stany zapalne

To niezbyt popularna roślina, ale lecznicze właściwości, jakie posiada jej korzeń sprawiają, że warto się nią zainteresować. Harpagophytum świetnie sprawdzi się w przypadku schorzeń wywołanych nadmierną ilością kwasu moczowego. Roślina ta działa bezpośrednio na mięśnie oraz stawy, redukując stan zapalny. Jeśli cierpisz już na podagrę, roślina ta pomoże złagodzić ból oraz polepszy ruchliwość stawów. Produkty na bazie Harpagophytum znajdziesz w sklepach ze zdrową żywnością i możesz stosować je w razie potrzeby, jako środek przeciwbólowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama