Reklama

Jakie właściwości posiada woda z czarnego pieprzu?

Woda z czarnym pieprzem jest jednym z najzdrowszych napojów, jakie możesz znaleźć. Nie tylko poprawia kondycję zdrowotną ciała, ale pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Jak przygotować wodę z czarnego pieprzu? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Woda z czarnym pieprzem jest bogata w składniki odżywcze i ostra w smaku. Wzmacnia układ odpornościowy organizmu oraz może wspomóc leczenie chorób takich jak cukrzyca, a nawet nowotwory.

Jak przygotować wodę z czarnego pieprzu?

Do 500 ml się wody wsyp dwie łyżki zmielonego czarnego pieprzu. Podgrzewając wodę obserwuj czy uwalniają się na powierzchnię małe pęcherzyki powietrza. Wówczas dodaj szczyptę soli oraz dwa płatki róży. Gdy woda zacznie wrzeć, zdejmij garnek z ognia. Następnie przecedź miksturę i wypij, gdy będzie jeszcze ciepła. Możesz również pić ją zimną, lecz efekt będzie mniejszy. Zaleca się pić ją dwa razy dziennie, rankiem i późnym popołudniem.

Jaki wpływ ma woda z pieprzem?

Dodaje energii, kiedy brakuje ci siły. W okresie letnim, w czasie intensywnego pocenia się i wysokich temperatur, pij przynajmniej jedną szklankę tego napoju. Woda zapobiega zaparciom i odwodnieniu. Pomaga zrzucić zbędne kilogramy, zmniejsza uczucie głodu. Zapobiega cukrzycy oraz chroni kości przed starzeniem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama