Reklama

Jakie właściwości ma srebro koloidalne?

Srebro koloidalne, zwane też srebrem koloidowym, to mikroskopijne cząsteczki – jony srebra zawieszone w dejonizowanej wodzie. Powstają w procesie elektrolizy. Srebro koloidalne posiada wiele właściwości leczniczych, chociaż nie jest jeszcze stosowane w medycynie na szeroką skalę. Ma jednak wielu zwolenników, którzy na co dzień doświadczają korzyści z jego stosowania. Zalety stosowania srebra koloidalnego:

Poprawia kondycję skóry

Trądzik, zaskórniki, potówki, stany zapalne, łuszczyca to wstydliwy problem, z którym borykają się nie tylko nastolatki. Zaskakująco dobre efekty daje zewnętrzne stosowanie srebra koloidalnego, które zwalcza przyczyny powstawania wyprysków, poprawia wygląd skóry i przyspiesza gojenie się blizn potrądzikowych.

Ma właściwości przeciwbakteryjne

Srebro koloidalne uważa się za naturalny antybiotyk. Skutecznie zabija bakterie, wirusy i grzyby. Stanowi naturalną i skuteczną alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia grzybicy. Badania dowodzą, że srebro koloidalne wykazuje wysoką skuteczność w walce z gronkowcem i pałeczką ropy błękitnej, które są jedną z głównych przyczyn zakażeń wewnątrzszpitalnych.

Przyspiesza gojenie ran i oparzeń

Kolargol, czyli srebro koloidalne, stymuluje gojenie się skóry i regenerację tkanek. Fakt, że działa przeciwzapalnie sprawia, że stanowi skuteczne lekarstwo dla zadrapań i skaleczeń i przeciwdziała wystąpieniu zakażenia. Stosowany miejscowo przyspiesza leczenie oparzeń.

Leczy infekcje oczu

Ze względu na właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne srebro koloidalne jest wykorzystywane do leczenia różnego rodzaju infekcji oczu, takich jak zapalenie spojówek lub jęczmień. Wystarczy 2-3 krople srebra koloidalnego aplikować do zainfekowanego oka 3-4 razy dziennie.

Łagodzi objawy przeziębienia i grypy

Ze względu na silne działanie przeciwbakteryjne, srebro koloidalne może być pomocne w zmniejszaniu nasilenia objawów grypy i przeziębienia.

Czy srebro koloidalne jest bezpieczne?

Tak, srebro koloidalne jest bezpieczne, pod warunkiem, że stosujemy PRAWDZIWE srebro koloidalne. Na rynku dostępne jest jeszcze srebro proteinowe (z białkiem lub żelatyną) oraz srebro jonowe, a ich stosowanie nie jest zalecane.

Prawdziwe srebro koloidalne jest trudno dostępne na rynku i drogie z racji tego, że koszt produkcji specyfiku jest wysoki. W tej formie jest jednak najbezpieczniejsze dla zdrowia i oferuje wszystkie korzyści, o których mowa powyżej. Srebro koloidalne zawsze należy kupować od sprawdzonych i renomowanych producentów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama