Reklama

Jakie właściwości lecznicze posiada dziurawiec?

Dziurawiec to bardzo użyteczna roślina lecznicza. Stosowana jest w różnych dziedzinach medycyny. Główną cechą dziurawca jest łagodzenie stresu i depresji. Osoby, które regularnie pija dziurawiec zauważyli zniknięcie niepokoju i bezsenności. Oto kilka właściwości leczniczych dziurawca.

Reklama

Ziele dziurawca umożliwia prawidłowe działanie układu trawiennego. Nie stymuluje wydzielania żółci, chroni błonę śluzową żołądka oraz ogranicza jego skurcze. Od dawna dziurawiec stosowany jest w medycynie ludowej jako środek przeciwko robakom.

Dziurawiec pomaga również w leczeniu przeziębień, zapalenia zatok i oskrzeli. Można go stosować do płukania ust i gardła. W skład dziurawca wchodzi ponad 15 substancji biologicznie czynnych. Na przykład kwas chlorogenowy i kawowy znajdujący się w jego składzie, ma właściwości przeciwzapalne.

Roślina ta leczy różne rany, egzemę, trądzik, czyraki i ukąszenia owadów. Ziele dziurawca łagodzi ból, pieczenie i swędzenie. Przyspiesza również gojenie się oparzeń. Po zastosowaniu kremów i maści na bazie dziurawca, nie należy wystawiać się na działanie promieni słonecznych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama