Reklama

Jak zwiększyć poziom energii w organizmie? Naturalne sposoby

Każdy z nas, szczególnie pracując na pełny etat lub studiując, potrzebuje codziennie solidnego zastrzyku energii. Kilka godzin odpoczynku nie wystarczy, by mieć energię na cały dzień. Ogromny wpływ na to, jak się czujemy, ma również kilka innych czynników, między innymi sposób odżywiania się. O czym pamiętać, by codziennie budzić się pełnym energii? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.

Reklama

Regularny sen

By zapewnić naszemu organizmowi energię, pierwszorzędnie powinniśmy pamiętać o regularnym wysypianiu się. To w czasie snu nasz organizm regeneruje się najlepiej i zyskuje energię na kolejny dzień. Ile należy spać codziennie? Od sześciu do ośmiu godzin, ale nieprzerwanego snu. W ciągu dnia natomiast warto urządzić sobie drzemkę na kilkanaście minut. To zdecydowanie poprawi funkcjonowanie organizmu. Poza snem warto pamiętać również o relaksie, który pozwoli uwolnić napięcie z organizmu.

Zdrowa dieta

Nie bez znaczenia pozostaje również dieta. Co jeść, by mieć siłę i energię na cały dzień? Głównie produkty bogate w białko oraz magnez. Spore ilości białka znajdziemy w produktach z grupy nabiału, a także w orzechach, drobiu oraz rybach. Z kolei magnez w czekoladzie, kaszy oraz bananach. Właśnie te produkty powinny być podstawą diety aktywnej osoby.

Koktajle energetyczne

Doskonałym uzupełnieniem diety będą koktajle energetyczne przygotowane na bazie owoców, warzyw i jogurtu naturalnego. Warto dodać do nich płatki owsiane lub zboża, które poprawiają przemianę materii jednocześnie dostarczając sporej dawki energii. Oto propozycja koktajlu energetycznego z mango i awokado.

Potrzebne składniki

- jedno mango;

- jedno awokado;

- 200 gramów jogurtu naturalnego;

- łyżka płatków owsianych;

- łyżeczka pestek dyni.

Składniki należy ze sobą zmiksować. Koktajl warto pić codziennie.

Pij dużo wody

Według dietetyków picie wody w odpowiednich ilościach to klucz do zdrowia. Specjaliści do spraw żywienia mają stuprocentową rację. Woda oczyszcza organizm jednocześnie usprawniając jego najważniejsze funkcje. Dzięki temu pracuje on lepiej, a my mamy dużo więcej energii. Nie musimy zatem codziennie zjadać trzech batonów w pracy, żeby być wydajnym. Wystarczy regularne picie wody! Minimalna ilość? Osiem szklanek na dzień.

Jedz zdrowe przekąski

By podnieść poziom energii w organizmie, nie musimy sięgać po batona czy czekoladę. Dużo lepiej sprawdzą się zdrowe słodycze. Mowa tutaj o samodzielnie przygotowanych ciasteczkach pełnoziarnistych, zdrowych koktajlach czy pełnowartościowych przekąskach. Dzięki nim zapewniamy sobie energię, ale i zdrowie.

Sport

Co jeszcze doda nam energii? Ruch! Podczas aktywności fizycznej dotleniamy mózg, a w efekcie czujemy się lepiej. Jesteśmy przede wszystkim bardziej wydajni umysłowo. Warto zatem regularnie się ruszać, a najlepiej na świeżym powietrzu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama