Reklama

Jak zwalczyć wirusa grypy olejkami eterycznymi?

Dawno temu –  przed wynalezieniem i dominacją żeli antybakteryjnych do rąk na bazie alkoholu –  grupa złodziei ze średniowiecza używała mieszanki pewnych olejków eterycznych, by uniknąć zarażenia dżumą podczas okradania trupów i umierających. Najwyraźniej to działało. Jaki z tego morał? Jeśli wieku temu taka mieszanka olejów działała w przypadku złodziei, warto to wypróbować w walce z grypą i przeziębieniem. Zrób swój własny olejek –  oto sposób: Wymieszaj wszystkie olejki i używaj w następujący sposób, by poprawić swoją odporność i  zdezynfekować ciało:

Rzeczy, których potrzebujesz

2/3 szklanki jadalnego olejku jojoba, oleju kokosowego lub oleju ze słodkich migdałów, 2 łyżeczki eterycznego olejku goździkowego, 2 łyżeczki eterycznego olejku cytrynowego, 1 ½ łyżeczki eterycznego olejku cynamonowego, 1 łyżeczka eterycznego olejku rozmarynowego, 1 łyżeczka eterycznego olejku eukaliptusowego

Wmasuj w podeszwy stóp, odcinek lędźwiowy pleców, szyję i za uszami rano i wieczorem, by uchronić się przez zarazkami, szczególnie w okresie częstych zachorowań na grypę. Warto zaznaczyć, że taki olejek pachnie bardzo świątecznie.

Zmieszaj dwadzieścia kropli z wodą i przelej do buteleczki z atomizerem, a następnie pryskaj dłonie, dla odkażenia i oczyszczenia.

Używaj jako środek odkażający i dezynfekujący po zmieszaniu z dużą ilością wody. Przelej do butelki z atomizerem i używaj, by oczyścić matę do jogi, wierzch laptopa, wszelkie urządzenia itd.

W przypadku chorób układu oddechowego, zastosuj parówkę z użyciem tego olejku, by udrożnić drogi oddechowe i pozbyć się wydzieliny z płuc.

W przypadku zapalenia gardła wymieszaj kilka kropli z łyżką wody i przepłucz tym gardło, a następnie połknij.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama