Reklama

Jak zrobić płyn do rozpuszczania woskowiny?

Wiele ludzi błędnie myśli, że wosk w uszach to zło konieczne. Niektórzy twierdzą iż jest obrzydliwy i usuwają go za każdym razem po kąpieli. Wosk wydaje się bezużyteczny, jednak odgrywa on ważną rolę zachowując nasze uszy w zdrowiu. Woskowina jest wytwarzana w kanale słuchowym, by chronić ucho wewnętrzne przed infekcjami, brudem, kurzem i drobnoustrojami. Jednak narastając może blokować ucho i osłabiać słuch. Dowiedz się jak przygotować płyn, którym rozpuścisz woskowinę.

Reklama

Najgorszą rzeczą jaką możesz wyrządzić swoim uszom jest czyszczenie ich patyczkiem kosmetycznym. Czyszcząc nim uszy wpychasz woskowinę w głąb ucha blokując kanał słuchowy. Cokolwiek robisz, nie używaj patyczka kosmetycznego wewnątrz ucha. Stosowanie go na zewnątrz ucha jest bezpieczne i nie będzie powodowało problemów.

Jeżeli czujesz, że twoje ucho jest zatkane, możesz sporządzić miksturę, która rozpuści woskowinę. Wszystko, czego potrzebujesz to ocet i spirytus salicylowy. W małym pojemniczku zmieszaj równe porcje octu i spirytusu salicylowego. Przechyl głowę na bok i zakrop odrobinę mikstury. Wlej do ucha około łyżeczki płynu lub parę kropel.

Odczekaj chwilę aż mikstura rozpuści woskowinę. Przechyl głowę w drugą stronę, aby płyn wypłynął. Jeżeli dalej czujesz dyskomfort, powtórz czynność.

Przed używaniem domowych płynów do rozpuszczania woskowiny zapytaj się laryngologa czy możesz je stosować.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama