Jak wyleczyć grzybicę paznokci olejem oregano?

Grzybica paznokci jest dość powszechna. Łatwo można się nią zarazić w szatniach, prysznicach i basenach publicznych. Jeśli odwiedzasz te miejsca i nie nosisz ochronnego obuwia, narażasz się na zakażenie. Grzybicę można zwalczyć w naturalny sposób. Taką magiczną miksturą, która poradzi sobie z grzybicą jest kombinacja oleju z oregano i oliwa z oliwek.

Początkowe stadium zakażenia to żółta lub biała plamka pod końcówką paznokcia. Gdy infekcja się rozwija może spowodować odbarwienie jak i zgrubienie paznokcia. Paznokcie również kruszą się na krawędziach, mogą się też odkształcić. Grzybica rzadko dotyka wszystkich paznokci.

Starożytni Grecy po raz pierwszy użyli oregano do leczenia ran. Karwakrol i tymol zawarte w oregano mają potężne właściwości. Oba te składniki działają przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Olej z oregano jest tak silny, że może powodować podrażnienia skóry. Dlatego należy go przed zastosowaniem rozcieńczyć.

By przygotować preparat musimy wymieszać 2 krople olejku z oregano z 1 łyżką oliwy z oliwek. Następnie powstałą mieszaninę zastosować na dotkniętych zakażeniem paznokciach. Stosuj tę miksturę dwa razy dziennie, aż do zejścia zakażenia.

Należy pamiętać, że w cięższych przypadkach, całkowite wyleczenie może potrwać kilka miesięcy. Jeśli kuracja nie działa lub odczuwasz ból, trzeba odwiedzić lekarza specjalistę. Jeśli masz cukrzycę, a zauważyłeś rozwijającą się infekcję paznokci, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama