Reklama

Jak wykorzystać olejek pomarańczowy do celów zdrowotnych?

Olejek pomarańczowy nie tylko pięknie pachnie, ale również działa antyoksydacyjnie, przeciwzmarszczkowo i antynowotworowo. Jego zapach działa relaksacyjnie, rozładowuje stres i łagodzi napięcia nerwowe. Sprawdź jakie jeszcze zalety posiada olejek pomarańczowy.

Reklama

Zmniejsza lęk i depresję

Mimo, że nigdy nie należy używać olejku jako zamiennika leku przepisanego przez lekarza, olejek pomarańczowy ma bardzo dobrą reputację w zmniejszaniu objawów lęku i depresji. Badania sugerują, że opary olejku pomarańczowego mogą uspokoić umysł i zmniejszyć tętno. Zapach pomarańczy często przywołuje dobre wspomnienia u wielu osób.

Działa jako środek moczopędny

Olejek ten ma działanie moczopędne, co oznacza, że ​​może przyspieszyć przetwarzanie płynów w organizmie i zwiększa częstotliwość oddawania moczu. Daje to wiele korzyści, w tym zmniejszenie problemu z gazami, przyspiesza detoksykację organizmu, spiera pracę systemu trawiennego i zmniejsza wzdęcia. Olejek nie powinien być stosowany doustnie bez konsultacji

z lekarzem.

Łagodzi skurcze

Masowanie mięśni z użyciem pomarańczowego olejku uwolni się od skurczy, w związku z tym, może być skutecznym sposobem na łagodzenie bólów miesiączkowych. Właściwości przeciwskurczowe tego olejku mogą być również bardzo przydatne dla złagodzenia bardzo uporczywego i ciężkiego kaszlu.

Łagodny środek uspokajający

Jeśli przyjdziesz do domu zestresowana po ciężkim dniu w pracy, a następnie nalejesz trochę olejku pomarańczowego do dyfuzora, będziesz mogła odpocząć i uspokoić się. Alternatywnie, można dodać kilka kropli do kąpieli - ten sam efekt. Zadziała także jako łagodny środek uspokajający, więc zrelaksujesz umysł i mięśnie. Dzięki niemu zaśniesz spokojnie.

Łagodzi ból gardła

Jeśli przepłuczesz gardło mieszaniną wody i kilku kropli olejku pomarańczowego, zwalczysz infekcję, która powoduje ból gardła, zmniejszysz stan zapalny i złagodzisz ból. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego olejku doustnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama