Reklama

Jak wpływa na zdrowie rdest wężownik ?

Rdest wężownik jest pewnego rodzaju chwastem, który posiada wiele właściwości leczniczych. Występuje głównie w Ameryce Środkowej,Azji i Europie. Zawiera niesamowicie korzystne właściwości dla naszego zdrowia. Zazwyczaj stosuje się go jako napar. Poniżej znajduje się kilka zalet rdestu:

Leczy rany i wspomaga gojenie

Jednym z ważniejszych zastosowań rdestu jest zdolność do leczenia ran na skórze. Z kolei zastosowanie rdestu na zagojoną już ranę, pomoże zmniejszyć widoczność blizn, które często są bardzo uciążliwe i krępujące.

Gruźlica

Rdest wężownik został uznany za odpowiedni środek do leczenia łagodnych przypadków gruźlicy. Właściwości oczyszczające wspomagają walkę z gruźlicą.

Poprawia trawienie

Rdest wężownik jest bardzo skuteczny we wspomaganiu trawienia. Sok przygotowany z rośliny może pomóc leczyć dolegliwości żołądkowe. Umożliwia również lepsze wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia.

Zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie

Kolejną korzyścią dla zdrowia jest wspomaganie wydalania płynów z organizmu. Jest to bardzo ważne dla osób cierpiących na problemy z nerkami. Mikstura wykonana z korzenia i kwiatów rośliny może pomóc w leczeniu problemów z zatrzymywaniem wody w organizmie.

Tasiemiec

Zastosowanie rdestu pomaga również w walce z tak przykrą dolegliwością jaką jest tasiemiec. Posiada zdolności do zwalczania pasożyta i w naturalny sposób i przynosi ogromną ulgę.

Zapobiega utracie krwi

Rdest wężownik dzięki swoim właściwościom, przyczynia się do zmniejszenia utraty krwi w organizmie na przykład w trakcie narodzin dziecka. Może to zapobiec niepotrzebnym komplikacjom w trakcie porodu.

Redukuje ból

Jest bardzo pomocny przy bólu głowy, kości czy stawów. Zagotowany w wodzie w postaci wywaru stosuje się jako napar do wdychania, który pozwala nam się zrelaksować i uspokoić. Ma to pozytywny wpływ na nasz organizm.

Łagodzi bóle stawów

Rdest jest jednym z bardziej skutecznych środków na bóle stawów. Z namoczonego w wodzie rdestu można przygotować gorącą kąpiel i cieszyć się leczniczymi właściwościami rośliny, które pomogą zwalczyć uporczywe bóle stawów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama