Reklama

Jak właściwości zdrowotne posiada wełna?

Wełna może przynieść ulgę w przypadku bólu mięśni, stawów, kręgosłupa, a także poprawić krążenie krwi. Wełna jest najzdrowszym termoregulacyjnym produktem stosowanym w produkcji ubrań, obuwia i koców. Więcej o niesamowitych właściwościach wełny dowiesz się z dalszej części artykułu.

Reklama

Dawniej wełnę stosowano w leczeniu bólu zębów, głowy i pleców, przykładając kłębek naturalnej wełny w miejsce bólu. Wełna jest naturalnym włóknem, pozyskiwanym z runa owcy. W czystej postaci wełna nie jest traktowana chemikaliami. Czysta wełna pokryta jest naturalnym woskiem zwanym lanoliną. Ta tłusta substancja przybiera żółty lub żółto-brązowy kolor oraz posiada charakterystyczny zapach. Lanolina rozpuszcza się w temperaturze ciała i z łatwością wchłania się w skórę łagodząc ból.

Reguluje wydzielanie potu i rozwój bakterii

Podczas snu ciało poci się. Wełna to jedyny materiał, który może wchłonąć pot i utrzymać skórę suchą, dzięki czemu bakterie nie rozmnażają się.

Kontrola temperatury ciała

Wełna jest naturalnym izolatorem. Pomaga utrzymać doskonałą temperaturę ciała w granicach 37 st Celsjusza. Nawiązując do badań, wełniane skarpetki mogą być skutecznym remedium na chorobę Raynauda. Przypadłość ta uderza w małe naczynia krwionośne w ludzkim ciele, powodując zmniejszenie przepływu krwi przez dane naczynia. Objawem tej choroby są również zimne palce i stopy. Wełna poprawiając krążenie krwi jest świetnym sposobem na tę chorobę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama