Reklama

Jak w naturalny sposób pozbyć się przeziębienia?

Nikt z nas nie lubi chorować, szczególnie w momencie kiedy mamy sporo spraw do załatwienia. W dzisiejszych czasach po prostu nie ma czasu na choroby, zwolnienia, wizyty u lekarza i czekanie w długich kolejkach… dużo prościej i zdrowiej leczyć się za pomocą naturalnych środków, takich jak mieszaniny olejków, ziół oraz innych sposobów. Myślę, że zwykłe sezonowe przeziębienie da się wyleczyć bez zatruwania organizmu chemicznymi środkami, które lekarze tak chętnie przepisują, aby pozbyć się wirusów i bakterii. Istnieją również naturalne metody oraz produkty, które działają antybakteryjnie i przeciwwirusowo, wystarczy tylko z nich skorzystać.

Olejki eteryczne

Stosowanie maści na przeziębienie, które mają za zadanie rozgrzewać oraz odtykać zatkany nos podczas choroby jest dobrym pomysłem, jednak maść kupiona w sklepie zawiera w swoim składzie chemiczne środki. To samo możemy uzyskać przygotowując maść w domu, jednak bez dodatku chemikaliów. Wystarczy wykorzystać drogocenną moc olejku eukaliptusowego, cytrynowego, miętowego oraz drzewa herbacianego i gotowe! Mieszanka ta świetnie sprawdzi się jako domowa maść na przeziębienie. Warto jednak przed zastosowaniem maści na skórze spróbować w niewidocznym miejscu czy nie wywoła ona żadnych reakcji alergicznych.

Herbata z miodem i cytryną

Podstawą w leczeniu przeziębienia jest wypijanie dużej ilości płynów. Najlepszy jednak efekt da nam wypijanie herbaty z miodem i cytryną. Jest to domowa metoda na walkę z przeziębieniem i grypą, stosowana od wielu lat. Wystarczy tylko zaparzyć herbatę jak zwykle w kubku, dodać dużą ilość cytryny (wycisnąć lub w plasterkach), a zamiast cukru dodać 2-3 łyżeczki naturalnego miodu. Porcja witamin i składników odżywczych zawarta w tej herbacie da nam siłę na zwalczanie wirusów i pozbycie się przeziębienia.

Sok z ananasów

Sok ananasowy to najlepszy i całkowicie naturalny lek na kaszel jaki kiedykolwiek odkryto. Wiele osób potwierdza, że sok z ananasa działa znacznie lepiej niż syrop na kaszel, która zawiera w swoim składzie składniki różnego pochodzenia. Wypijanie po szklance soku ananasowego każdego poranka, potrafi uspokoić ataki kaszlu na kilka następnych godzin i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Regularne picie soku sprawia, że już po kilku dniach kaszel znika na dobre! Następnym razem jak złapie Cię kaszel, sięgnij po sok ananasowy, zanim udasz się do apteki po syrop.

Wypij lampkę wina i śpij na plecach

W momencie kiedy nie stosujemy żadnych leków możemy bez obaw sięgnąć po lampkę wina. Wino w połączeniu z naturalną maścią z olejków z eukaliptusa i mięty pozwoli odetkać nos i spać spokojnie całą noc. Oczywiście wino ma tu za zadanie zadziałać jak środek nasenny, tyle że wypicie lampki wina jest dużo zdrowsze i korzystniejsze dla naszej wątroby. Ważne jest również, aby przed snem ułożyć się na plecach, ponieważ w takiej pozycji lepiej się nam będzie oddychało. Pamiętaj, że sen w czasie choroby jest bardzo ważny, dlatego staraj się spać jak najdłużej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama