Reklama

Jak rzucić palenie z pomocą sody oczyszczonej?

Jak wiadomo palenie jest niebezpiecznym nawykiem. Dym papierosowy zawiera wiele trujących substancji chemicznych, które są szkodliwe zarówno dla palacza jak i wszystkich wokół. Badania wykazały, że długość życia palacza jest 10 lat krótsza niż osoby niepalącej. Jeśli palisz i kiedykolwiek próbowałeś rzucić, wiesz jakie trudno jest to zrobić. Na szczęście jest domowy środek, dzięki któremu będzie to łatwiejsze.

Reklama

Zakwaszony organizm jest podatny na uzależnienia. Soda oczyszczona jest wysoko zasadowa, więc skutecznie neutralizuje toksyny i zmniejsza kwasowość organizmu. Prawdopodobnie ciało, które jest bardziej alkaliczne, mniej pragnie nikotyny.

Jak używać sody oczyszczonej do rzucenia palenia

Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej, aby rzucić palenie. Jedna z nich polega na zmieszaniu jednej łyżki sody na szklankę wody. Gdy soda całkowicie rozpuści się w wodzie, należy ją wypić. Należy pić dwa razy dziennie przez tydzień, a przez następny tydzień tylko raz.

Inny przepis mówi tylko o płukaniu ust wodą z sodą oczyszczoną. Kiedy masz ochotę zapalić, należy przepłukać usta miksturą. Miej wodę z sodą przy sobie jeśli jesteś poza domem.

Kolejny przepis podpowiada, kiedy czujesz potrzebę zapalenia papierosa, nasyp na język szczyptę sody oczyszczonej.

Proponowana kuracja jest prosta i nie powinna zaszkodzić. Jednak nie jest ona polecana osobom które mają wysokie ciśnienie krwi oraz są na diecie nisko sodowej. Stosowanie tej kuracji dłużej niż 2 tygodnie może uszkodzić nerki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama