Reklama

Jak przeprowadzić detoks organizmu z pomocą herbaty?

Toksyny dostają się do naszego organizmu i sprawiają, że źle się czujemy! Niestety niewielu z nas przeprowadza detoks i pozbywa się nagromadzonych zanieczyszczeń i metali, które krążą w naszym ciele. Detoksykacja kojarzy się najczęściej z poświęceniem dużej ilości czasu oraz zmianą codziennego rytuału dnia. Jednak codziennie pijemy jej hektolitry, nie wgłębiając się w jej zdrowotne właściwości. Mowa tutaj o herbacie. Oto jak możesz przeprowadzić detoksykację z pomocą herbaty.

Reklama

Zielona herbata

W pewnym momencie swojego życia na pewno słyszałeś o magicznym eliksirze jakim jest zielona herbata. Bogata w antyoksydanty, witaminy oraz inne dobre dla nas substancje, stała się podstawową życia wielu osób uczęszczających na siłownię lub tych, którzy dbają o swoją dietę.

Niektóre właściwości zielonej herbaty:

Pomaga spalać tłuszcz: dzięki temu, że zawiera ona antyoksydanty, przyspiesza metabolizm, co skutkuje w spalaniu energii.

Poprawia odporność: pomaga w walce z przeziębieniem i grypą.

Super lek: istnieją przesłanki do tego, aby stwierdzić, że zielona herbata może zapobiegać oraz chronić nas przed niektórymi rodzajami raka, artretyzmem oraz cukrzycą.

Nawadnianie: wbrew powszechnemu przekonaniu, że herbata odwadnia nasz organizm, zielona herbata działa podobnie jak nasz stary dobry przyjaciel H2O.

Neurologia: okazuje się, że zielona herbata zapobiega chorobom degeneracyjnym oraz neurologicznym takim jak Alzheimer.

Jest to tylko fragment listy właściwości zdrowotnych zielonej herbaty, jednak teraz skupię się na produkcie, który jest 10 razy silniejszy od zielonej herbaty.

Japońska herbata Matcha

Picie 1 szklanki herbaty Matcha równa się 10 szklankom zielonej herbaty, jeśli chodzi o zawartość składników odżywczych!

Herbata Matcha jest bardzo popularna w Japonii, a teraz jej popularność rozpowszechnia się na resztę świata, ponieważ pomaga ona w detoksykacji organizmu.

Niektóre właściwości herbaty Matcha to:

Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów zwanych katechinami zapobiega ona nowotworom. Katechiny wynajdują w organizmie wolne rodniki.

Zapobiega chorobom serca, dzięki obniżaniu poziomu złego cholesterolu (LDL).

Pomaga spalać tłuszcz zwiększając termogenezę od 8-10% do 35-43%.

Zawiera 5 razy więcej teaniny, czyli aminokwasu, który pomaga w aktywnościach neurologicznych bardziej niż zielona herbata.

Przestawienie się na zieloną dietę jest dobre nie tylko w kwestii warzyw, lecz także herbaty – im bardziej zielone, tym lepsze.

Wzmocnienie

Detoksykacja organizmu z pomocą zielonej herbaty zawsze składa się z dwóch części. Rano następuje wzmocnienie, a wieczorem oczyszczanie jelit (wyjaśnione zostanie to w następnych częściach). Wzmocnienie o poranku powinno skupić się na dostarczeniu straconych witamin i elektrolitów, które nastąpiło po wieczornym oczyszczaniu jelit. Dzięki temu skorzystasz z pełnych możliwości jakie daje detoks herbatą.

Wzmacniająca herbata powinna zawierać składniki, które mają dużą zawartość antyoksydantów, witamin oraz innych cennych składników odżywczych. Herbata Matcha jest w tym wypadku moim ulubieńcem, ponieważ jest kluczowym składnikiem porannego odświeżenia. Powinnaś skupić się na dodatkowych składnikach takich jak:

jagody Acai

żeń-Szeń

jęczmień

spirulina.

W tym momencie nie spodziewaj się dobrego smaku. Jednak jeśli czujesz, że musisz dodać coś co go zmieni, to polecam dodanie coś z poniższych rzeczy: stewia (naturalny słodzik), miód, morwa, sproszkowany imbir lub sok z cytryny.

Oczyszczanie jelit

Brzmi przerażająco, jednak to niezbędny krok do całkowitego oczyszczenia organizmu z nagromadzonych toksyn, metali oraz zanieczyszczeń. Tak samo jak poranne odświeżenie, przy oczyszczaniu jelit musisz mieć kluczowy składnik: liść senny, który działa jak środek przeczyszczający.

W tym wypadku wymieszanie herbaty z innymi składnikami również jest wskazane. Zalecam dodać do niej takie składniki jak:

suszona skórka pomarańczy

mniszek

liście pokrzywy

trawa cytrynowa

korzeń lukrecji.

Składniki te nie tylko dodadzą smaku herbacie, lecz także zwiększą jej efektywność i skuteczność z jaką oczyści ona jelita. Kluczem w detoksykacji jelit jest dodanie błonnika, składników odżywczych oraz witamin.

Rutyna

Znasz już korzyści wynikające z detoksykacji organizmu herbatą, więc teraz przyszedł czas, abyś dowiedział się jak wprowadzić ją do swojego codziennego życia. Zobaczysz, że jest to bardzo proste!

Poranek

Zaraz po wstaniu z łóżka, zagotuj wodę, dodaj do niej kawałki cytryny i imbiru. Taki napój pomoże obudzić twoje organy i pobudzi metabolizm.

Dwadzieścia minut później zrób wzmacniającą herbatę, która dostarczy ci antyoksydantów, witamin i energii na resztę dnia.

Dzień

W ciągu dnia pij dużą ilość zielonej herbaty. Może być to czysta zielona herbata lub z dodatkiem na przykład jaśminu (3-6 szklanek dziennie). Możesz pić także białą herbatę.

Noc

Aby zrobić oczyszczającą jelita herbatę możesz kupić gotową mieszankę lub zrobić ją sama ze składników wymienionych powyżej.

Trzymaj się tej rutyny przez 7, 14 lub 28 dni a zobaczysz efekty. Pamiętaj, że tak jak w przypadku każdego innego detoksu, zmiana diety jest również ważna. Nie możesz oczekiwać efektów, jeśli czegoś nie poświęcisz, aby je uzyskać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama