Reklama

Jak odkwasić organizm? Sprawdzone sposoby

Zakwaszenie organizmu to poważna dolegliwość, jednak przez wielu z nas często bagatelizowana. Zazwyczaj pojawia się na skutek prowadzenia niezdrowego stylu życia, a szczególnie w związku z niezdrową dietą. Efekt? W tkankach naszego organizmu odkładają się kryształki kwasów, które powodują zakwaszenie. Czujemy się wówczas zmęczeni i rozdrażnieni, brak nam witalności i zaczynamy odczuwać różne rodzaje bólu. Objawy zakwaszenia organizmu są bardzo popularne, łatwo pomylić je z innym schorzeniem. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym schorzeniu oraz jak sobie z nim radzić.

Reklama

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to stan, w którym dochodzi do dysfunkcji w gospodarce kwasowo-zasadowej. Zakwaszenie organizmu pojawia się na skutek odkładanie się nadmiernej ilości kryształków kwasów. Zazwyczaj następuje to podczas spożywania niezdrowych posiłków. Dlatego za główną przyczynę tej przypadłości organizmu uznaje się nieprawidłową dietę, w której dominuje białko, tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, słodycze, kawa i słodzone napoje gazowane.

Zakwaszenie organizmu objawia się ogólnym osłabieniem, ponieważ organizm nie funkcjonuje wówczas prawidłowo. Do najczęstszych objawów tej dolegliwości zalicza się również:

* permanentne zmęczenie;

* rozdrażnienie;

* biegunka;

* słabe włosy i paznokcie;

* problemy z drogami moczowymi;

* częste skurcze mięśni;

* objawy klasyczne dla reumatyzmu i artretyzmu;

* częste bóle stawów.

Leczenie zakwaszenie organizmu polega zazwyczaj na jego dokładnym oczyszczeniu. Oto, co może pomóc.

Odpowiednia dieta

Dieta dla zakwaszonego organizmu powinna być bogata głównie w produkty, które wykazują działanie oczyszczające oraz eliminujące toksyny. Doskonale sprawdzą się tutaj zielone warzywa liściaste, a także owoce. Z kolei należy unikać nadmiernego jedzenia mięsa, nabiału oraz produktów z glutenem. Niewskazane jest również jedzenie dużej ilości słodyczy. Najlepiej zastąpić je suszonymi owocami. W diecie warto uwzględnić również zdrowe kwasy omega-3, które eliminują z organizmu szkodliwe składniki. Te produkty pomogą odkwasić organizm.

Regularne picie wody z cytryną

Powszechnie wiadomo, że woda doskonale oczyszcza organizm. W połączeniu z sokiem z cytryny działa ze zdwojoną siłą. Jeśli nasz organizm jest zakwaszony, codziennie powinniśmy wypijać około 10 szklanek wody mineralnej z dodatkiem soku z cytryny. Do wody można dodać również połowę łyżeczki sody oczyszczonej, która wykazuje działanie oczyszczające i nie jest szkodliwa dla organizmu.

Mniej stresu

Gdy dopada nas stres, nasz organizm wydziela kortyzol - hormon zaburzający jego pracę. Stres utrudnia zatem odkwaszenie organizmu i jego powrót do dobrej kondycji. Warto umieć sobie z nim radzić. Dzięki temu szybciej wrócimy do formy.

Aktywność fizyczna

Nie bez znaczenia pozostaje również aktywność fizyczna. Podczas wysiłku pocimy się, a wraz z potem z naszego organizmu wydalane są szkodliwe substancje, w tym również odkładające się w tkankach kryształki kwasów. Dlatego podczas zakwaszenia organizmu ruch jest niezbędny.

Jak unikać zakwaszenia organizmu?

Jeśli chcemy uniknąć zakwaszenia organizmu, przede wszystkim powinniśmy zmienić styl życia, a głównie dietę. Należy jeść zdrowo, unikać używek i dbać o aktywność fizyczną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama