Reklama

Jak oczyścić płuca przy użyciu olejku miętowego?

Olejek miętowy stosowany jest od lat do leczenia różnych chorób. Może przynosić ulgę w problemach trawiennych, bólu głowy i mięśni. Jego właściwości lecznicze uznawane są także przez środowiska naukowe. W przemyśle spożywczym najczęściej wykorzystuje się go w produkcji gum do żucia, miętówek i płynów do płukania jamy ustnej.

Reklama

Mentol

Aktywnym składnikiem olejku miętowego jest mentol. Zapewnia on uczucie chłodzenia oraz charakterystyczny miętowy smak i zapach. Inne składniki olejku miętowego to witamina A, witamina C, kwasy tłuszczowe oraz minerały. To doskonały środek do oczyszczania górnych dróg oddechowych z wydzieliny tworzącej się w stanach chorobowych.

Jak oczyścić płuca i pozbyć się problemów z oddychaniem?

Olejek miętowy może być pomocny w łagodzeniu objawów następujących chorób: astma, zapalenie oskrzeli, alergie, przeziębienie, grypa. Najczęściej stosowany jest w postaci kremów leczniczych, którymi smaruje się klatkę piersiową. Doskonałym i znanym od lat sposobem na oczyszczenie organizmu z nadmiaru śluzu są także inhalacje z użyciem tego olejku, które w naturalny sposób oczyszczają drogi oddechowe, nie powodując przy tym żadnych efektów ubocznych.

Składniki odżywcze zawarte w olejku miętowym

Olejek miętowy zawiera bogactwo wielu składników odżywczych, a są to między innymi: potas, fosfor, magnez, wapń.

Składniki te działają korzystnie na organizm człowieka. Zapewniają biodostępność innych składników odżywczych, a także wspomagają układ odpornościowy, chroniąc nas przed szkodliwym działaniem toksyn, grzybów, bakterii i wirusów.

Inhalacje z użyciem olejku miętowego

W Ulm przeprowadzono badanie, które miało na celu określić wpływ inhalacji przy użyciu olejku miętowego na oczyszczanie nosa ze śluzu oraz zmianę temperatury pacjenta. Badacze niemieccy odkryli, że mimo iż mentol zawarty w olejku miętowym daje uczucie chłodzenia, w rzeczywistości nie wpływa w żaden sposób na zmianę temperatury. Podczas badań zauważono również, że 16 z 18 pacjentów zauważyło poprawę w oddychaniu po inhalacjach z użyciem olejku miętowego.

Spray z olejkiem miętowym

Inne badanie polegało na sprawdzeniu działania leczniczych olejków eterycznych wśród 60 pacjentów cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych. Podawano im spraye zawierające różne olejki eteryczne, w tym olejek miętowy. Wyniki przeprowadzonych badań pokazały, że spray ten znacząco wpłynął na poprawę objawów powyżej wspomnianych chorób.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama